به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، ظهر امروز پس از اقامه نماز جمعه در شهر همدان ۹ دستگاه کانکس از همدان برای منطقه زلزله زده سرپل ذهاب ارسال شد این اقدام از طرف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان همدان و به همت مؤسسه مکارم الاخلاق انجام شد تا اندکی از رنج مردم کرمانشاه را بکاهد.

مدیر موسسه قرآنی مکارم الاخلاق در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: امروز ۹ دستگاه کانکس از محل کمک‌های مردمی به سرپل ذهاب ارسال می شود که ارزش هر دستگاه ۴ میلیون تومان است.

سید حمیدرضا حسینی افزود: کار کمک های جمع مردمی از دو هفته پیش آغاز شده و ۳۶ میلیون تومان جمع آوری شده و باز هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به موسسه مکارم الاخلاق تحویل دهند، افزود: پیش از این نیز کمک های غیرنقدی شامل اقلام غذایی و گرمایشی به ارزش ۴۰ میلیون تومان در قالب ۳ دستگاه تریلی از طرف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و موسسه مکارم الاخلاق به کرمانشاه ارسال شده است.

به گزارش تسنیم، ۲۱ آبان زلزله ای به قدرت ۷٫۳ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند و قدرت این زمین لرزه تا اندازه ای بود که حتی پایتخت ایران را نیز لرزاند.

مردم کرمانشاه نزدیک به یک ماه است که باوجود سرمای هوا در چادر زندگی کرده و قرار است با ساخت کانکس سرپناه موقتی برای آن ها فراهم شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :