به گزارش خبرگزاری تسنیم از آستارا، علیرضا شعبان‌نژاد عصر امروز در نشست هم‌اندیشی اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان مرزی بندر آستارا از پتانسیل‌های بسیار بالایی در حوزه تولید محصولات کشاورزی برخوردار است. 

وی با بیان اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا یک منطقه تجاری، تولیدی و کشاورزی است اعلام کرد: در این شهرستان ۶ هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی زراعی و باغی وجود دارد که در این راستا در حوزه تولید عسل از شهرستان‌های برتر استان گیلان به‌شمار می‌رود.

‌‌‌‌‌شعبان‌نژاد با اشاره به اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا در تولید عسل مقام دوم را در استان گیلان به خود اختصاص داده است افزود: در هفت ماهه نخست امسال ۷۹ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۷۱ میلیون دلار از مرز آستارا به خارج از کشور صادر شده است. 

مدیرکل جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به تسهیلات اعطایی به فعالان حوزه تولیدی کشاورزی در این شهرستان اظهار داشت: در چهار ماهه اخیر امسال به یکصد واحد تولیدی تسهیلات  بانکی اعطاء شده است. 

وی  با بیان اینکه دولت در حمایت از فعالان بخش کشاورزی دولت  سنگ تمام گذاشته است خاطرنشان کرد: پیرو جلسات اخیری که با ریاست استاندار گیلان برگزار شده است تسهیلاتی با سودهای ارزان در اختیار فعالان کشاورزی قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :