به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، فاطمه‌السادات حسینی صبح امروز در نشست بانوان فرهیخته با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهارداشت: حدود ۵ هزار زن فرهیخته در استان کرمان در رشته‌های مختلف وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی جامع زنان استان ایجاد شده است گفت: تعامل با دستگاه‌های مختلف اداری استان برای بحث اقتصاد و کارآفرینی زنان در دستور کار است.

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه برنامه‌های حوزه زنان را در شش حوزه فرهنگی، اجتماعی، حقوقی، سلامت و بهداشت، ورزش و نشاط و آموزش برنامه‌ریزی کردیم افزود: در سال ۹۵، بالاترین نرخ مشارکت زنان مربوط به بانوان کرمانی در کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه آمار طلاق در جامعه رو به افزایش است خاطرنشان کرد: متاسفانه متولی مشخصی برای پوشش زنان مطلقه در کشور وجود ندارد.

حسینی با بیان اینکه ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه در کشور با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است افزود: متاسفانه وضعیت فرزند این خانواده مطلوب نیست و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور اجرایی نمیشود تصریح کرد: باید به سمت اشتغال دانش بنیان در حوزه زنان برویم که باعث ایجاد اشتغال خانگی نیز می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان با بیان اینکه ۶۷ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از دختران هستند  گفت: فقدان اماکن مناسب برای تفریح و نشاط زنان موضوع مهمی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :