عبدالحسین علی اکبری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ارومیه، با اشاره به وضعیت جاده‌های مواصلاتی آذربایجان غربی اظهار داشت: به رغم بارش برف در  اقصی نقاط استان تردد در تمامی محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی برقرار است.

وی گفت: از پانزدهم آذرماه اداره راهداری استان عملیات کمک‌رسانی آغاز کرده و حدود ۸۰۰ نفر در این امر خدمت‌رسانی می‌کنند.

علی‌اکبری افزود: ۴۳۰ دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین اعم از دستگاه نمک‌پاش مکانیزه، خودروی امدادی و انواع خودروهای سواری در ۶۷ نقطه از جاده‌های استان عملیات خود را آغاز کرده‌اند.

علی‌اکبری بیان کرد: امسال ۱۵ هزار تن نمک و ۴۵ هزار تن ماسه  پیش بینی شده است که این مقدار نمک و ماسه تأمین شده است و در جاده‌های استان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: عملیات خدمت‌رسانی این اداره از ۱۵ آذرماه سال جاری شروع شده است و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد.

علی اکبری گفت: رانندگانی که در جاده‌های کوهستانی تردد می‌کنند باک‌های خود را پر نگه داند، وسایل نقلیه خود را به تجهیزات زمستانی و ایمنی مجهز کنند.

وی افزود: در تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی تردد برقرار است در بعضی محورهای کوهستانی جنوب استان ازجمله شاهین دژ، تکاب، باد و کولاک گزارش شده است.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :