زین العابدین پرواسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت:  محور اصلی سیاست‌های کلی کمیته امداد حضرت امام (ره)، توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد مقدس است تا این افراد با کسب مهارت و بکارگیری توانایی‌های باالقوه در مسیر اشتغال و توسعه گام بردارند.

وی افزود: با مجوز بانک مرکزی، بانک ولایت از آبان سال ۹۵ در ساری تاسیس و آغاز به فعالیت کرد که در شهرستان‌ها نیز دفاتر کمیته امداد به عنوان باجه، اقدام به تشکیل پرونده برای مددجویان در دو بخش وام‌های کارگشایی و اشتغال می‌کنند.

مدیر بانک ولایت امداد مازندران بیان کرد: وام‌های اشتغالزایی تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای ایجاد شغل و وام کارگشایی تا پنج میلیون تومان در راستای رفع مشکلات مددجویان در زمینه تهیه جهیزیه، تحصیل، درمان، مسکن و سایر خدمات پرداخت می‌شود.

پرواسی افزود: در ۹ ماهه امسال،  ۱۴ میلیارد تومان وام کارگشایی و ۹ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان استان پرداخت شد که این تسهیلات قرض الحسنه و بدون سود و شرایط ضامن نیز مناسب است.

مدیرعامل بانک ولایت امداد مازندران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۰ میلیارد تومان وام در جریان در استان گردش داشت که منابع صندوق از طریق سپرده گذاری خیرین و و پرداخت اقساط تامین می‌شود.

پرواسی خاطرنشان کرد: سه هزار مددجوی استان در نوبت دریافت وام از این بانک قرار دارند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :