سوگل هیراد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در یک هفته گذشته ۱۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۳۸ سهم و حق تقدم به ارزش افزون بر ۱۸ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون ریال از میان ۹۱ شرکت داد و ستد کرده است.

مدیر بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۳۹ درصد از مجموع سهام معامله شده به خرید و ۶۱ درصد به فروش اختصاص داشته است.

وی شمار کدهای معامله شده جدید را ۴۵ عدد ذکر کرد و گفت: کاشی تکسرام به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات هفته گذشته را به خود اختصاص داده است. ۴ شرکت برتر هفته گذشته از لحاظ داد و ستد “کاشی تکسرام، قند شیرین خراسان، اسناد خزانه اسلامی و الومتک” بوده است.

به گزارش تسنیم، بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان ۲۲ آذر ۱۳۸۳ با هدف اشاعه هر چه بیشتر و بهتر فرهنگ سهامداری و افزایش سطح دسترسی مردم استان به بازار سرمایه با حضور مسوولان کشوری و استانی در زاهدان آغاز به کار کرد. تالار بورس استان فعالیت خود را با ۴ گروه کارگزاری آغاز کرده بود که هم اینک دارای یک تالار اختصاصی در شهر زاهدان است.

این تالار که مربوط به “کارگزاری مفید” است، برای تسهیل دسترسی سهامداران و افزایش سهم معامله ایجاد شد و این رخداد برای گسترس بازار سرمایه در زاهدان بسیار موثر است.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :