به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام عبدالله حسنی صبح امروز در نشست معرفتی مسئولین حلقه‌های صالحین در دانشگاه آزاد اردبیل اظهار داشت: مسیر شهدای والامقام برگرفته از شجره طیبه بسیج است که این شجره همیشه در حال پرتو افشانی است و می‌توان تمام ویژگی‌های بسیجیان را در بین شهدا پیدا کرد.

وی افزود: شهدای اسلام برای احیای دین و کسب رضایت خداوند گام برداشته و از جان و مال خود گذشته‌اند که این موضوع برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است و اگر هم‌اکنون ایران اسلامی پرچمدار ولایتمداری در جهان است به خاطر راه و پیام شهدا بوده که این هدیه ارزشمند را به ارمغان آورده‌اند.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: شهدای کشورمان ایجاد کننده عزت و اقتدار کشورمان هستند تا حدی که به دشمنان اجازه ندادند حتی به یک وجب از خاک کشورمان نگاه چپ داشته باشند و به همین خاطر بود که پیروزی ما مقطعی و موقتی نبود و همیشه پایدار خواهد ماند.

حسنی اظهار کرد: رسالت عظیم بسیج در عصر کنونی حفظ ویژگی‌های بسیج و بسیجی‌وار در زمان وارد شدن به عرصه‌های فرهنگی است چرا که در حال حاضر دشمنان با ترفندها و توطئه‌های مختلف قصد تخریب اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ما را دارند و در این زمینه رسالت جوانان و دانشگاهیان بسیار خطیر و حساس است.

وی تصریح کرد: تولید علم و دانش و ارتقای سطح تولیدات علمی در عصر کنونی برای مقابله با ترفندهای استکبار جهانی از وظایف بسیجیان است که انتظار می‌رود این موضوع به طور ویژه و اساسی مورد توجه واقع شود.

آیت‌الله سید محمد قائم مقامی نیز در این نشست اظهار کرد: دستیابی به حاکمیت تشریعی توسط انسان مهم‌ترین هدف از آفرینش خلقت است که این ویژگی‌ها را در میان بسیجی‌ها می‌توان یافت چرا که یک انسان بسیجی به معنی دقیق کلمه انسانی سیاسی، انقلابی و مجاهد در راه خدا است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که در عصر کنونی باید بسیجی‌وار وارد میدان های نبرد با دشمنان اسلام شد افزود: حرکت خودجوش و با اهداف والا همیشه می‌تواند سرانجام خوبی داشته باشد که به همین دلیل این موضوع باید مورد توجه واقع شود و همیشه تابع  و تسلیم اراده خداوند  بود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :