به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، در متن پیام محمد ناصر نیکبخت، استاندار همدان به این دوره از جشنواره آمده است: همدان مهد تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی است به همین سبب خرسندیم که مردم فرهنگ دوست و فرهیخته استان همدان بار دیگر میزبان هنرمندان و علاقه مندان به هنر اصیل تئاتر در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان هستند.

استاندار همدان در این پیام عنوان کرد: جشنواره امسال در شرایطی بیست و چهارمین دوره خود را کلید می‌زند که ابتدا تحت عنوان «همدان و امید» کار خود را آغاز کرد و امروز این امید به ثمر نشسته است. بی تردید تداوم فعالیت جشنواره که امروز از افتخارات هنری کشور است بدون توجه به تغییرات و تحولات در راستای توسعه و تعالی میسر نخواهد بود و در این راه هنرمندان بهترین افراد برای ایجاد تحولات با نظر کارشناسی هستند.

نیکبخت در این پیام یادآور کرد: در دولت یازدهم تلاش شد تا همدان قطب فعالیت کودکان و نوجوانان ایران اسلامی شود و در این راه آمادگی استان برای میزبانی از تمام فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان اعلام شد و جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان، جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان و برنامه‌های متنوع ادبی در حوزه کودک در استان همدان برگزار شد.

در ادامه این پیام آمده است: امیدوارم جشنواره بیست و چهارم که شعار خود را «کودکی همسفر قصه‌ها» اعلام کرده و هدف آن تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش است به بهترین شکل در استان همدان برگزار شود و جایگاه قصه به عنوان یک فرایند و اقدام موثر در آموزش و تربیت نسل‌های آینده را به خوبی محقق کند.

در پایان پیام استاندار همدان آمده است: آرزو دارم تمام کودکان جهان فارغ از جنگ و بلایای طبیعی و غیرطبیعی و در صلحی پایدار، دوران کودکی و نوجوانی خود را با قصه‌هایی سرشار از دوستی و آموزه های انسانی در نهاد ارزشمند خانواده سپری کرده و خود، راوی قصه هایی از جنس بشر دوستی، کمک به همنوع، تلاش برای آبادانی جهان و خدمت به مردم برای آیندگان باشند.

*همدان به قطب فعالیت های کودک در کشور تبدیل شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز پیام خود به این دوره از جشنواره اظهار داشت: بی تردید هنر ارزشمند تئاتر که ریشه در آیین ها و مناسک دارد، از عمده شاخصه‌های فرهنگی هر جامعه‌ای است که در ساخت تمدن بشری تأثیری بسزا داشته است.

فاضل عبادی در این پیام عنوان کرده است: این هنر زنده و پویا به‌ سبب ارتباط مستقیم و رودررو با مخاطب خود، ابزاری شایسته برای هدایت جامعه به سمت و سوی کمال است.

وی با اشاره به اینکه همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن، که پیشینه‌ی فرهنگی تأثیرگذاری بر فرهنگ و هنر ایران اسلامی دارد، سالیان سال میزبانی بزرگترین رخداد فرهنگی و هنری کودک و نوجوان را بر‌عهده گرفته است افزود: در این میان هر ساله شاهد پرواز استعدادهای شکوفا در آسمان صحنه‌های نمایش این دیار هستیم.

عبادی در پیام خود مطرح کرد: بدون شک تثبیت برنامه‌های علمی و فرهنگی به نام و نشان همدان به ‌ویژه در حوزه هنر یکی از راه‌های معرفی و پاسداشت تاریخ سرافراز این دیار است و اگر همدان به قطب فعالیت‌های کودک تبدیل شود علاوه بر دفاع از هویت این استان می‌تواند راهی برای شکوفایی استعدادهای فرزندانمان باشد.

در انتهای این پیام آمده است: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان فرصت هنری ویژه ای است که در دست فرزندان ماست که در این زمینه خود را بیازمایند و در معرض قضاوت متخصصان ملی و جهانی قرار دهند ضمن اینکه امیدواریم با همکاری دستگاه‌های علمی و فرهنگی استان بتوانیم در شاخه‌های دیگر علم و فرهنگ و هنر جشنواره‌های دائمی را برگزار کنیم.

به گزارش تسنیم، بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی از ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :