به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار دبیران و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور که در سالن محراب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد، با اشاره به آیه ۶۲ سوره مبارکه نور اظهار داشت: مؤمن واقعی کسی است که بعد از خداوند پیامبر (ص) را نیز قبول داشته باشد در واقع قرآن کریم در این آیه حصر و محدوده تعیین می‌کند که مؤمنین چه کسانی هستند و دغدغه آنان چیست؟.

وی بابیان اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید “مؤمن واقعی فردی است که هم خداوند و هم پیامبر گرامی اسلام را قبول داشته باشد” اما برخی متأسفانه ایمان به  خداوند دارند اما به رسول (ص) او که می‌رسند کم می‌آورند، افزود: رسول در آیه کریمه به‌عنوان نمونه مطرح‌شده و منحصر نیست چراکه بعد از رسول، امام و پیشوای دینی داریم، درواقع اولی الامر ولایت‌فقیه را نیز شامل می‌شود.

امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه انجام کار اجتماعی باید در محور ولایت باشد، خاطرنشان کرد: هنگامی‌که مؤمنین همراه رهبر خود بر کاری اجتماع می‌کنند تا هنگامی‌که رهبر آنان اجازه ندهد از آن کار خارج نمی‌شوند و از این آیه می‌توانیم این استفاده را داشته باشیم که اگر می‌خواهیم کار اجتماعی انجام دهیم باید بر محور ولایت باشد.

وی تصریح کرد: هنگامی‌که برخی افراد گروه و جبهه‌ای را تشکیل می‌دهند و می‌خواهند در این گروه‌ها ضابطه خود را حفظ کنند و در مرحله بعد مطیع ولایت‌فقیه هم باشند، باید بدانند که این کار شدنی نیست چراکه ممکن است نظر مولی که امری واجب است با ضابطه گروه و افراد متفاوت باشد.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) بابیان اینکه گروه‌ها باید خود را در خدمت ولایت‌فقیه قرار دهند، عنوان کرد: باید هنگامی‌که ائمه(ع)، پیامبران و ولایت‌فقیه مطلبی را فرمودند به آن عمل کنیم که متأسفانه برخی این کار را انجام نمی‌دهند.

وی گروه‌های تکفیری را ادامه ریزش گروه‌های زمان پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) دانست و ابراز کرد: پدیده‌های خارج و گروه‌های تکفیری ادامه ریزش‌هایی است که از زمان پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) آغاز شده است که با وجود اینکه عده‌ای آن را ندیده‌اند بازهم اکنون تابع آنان از دین خارج‌شده‌اند.

آیت‌الله سعیدی در توصیه‌ای به دبیران و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور تصریح کرد: باید هر جا اذن مقام معظم رهبری دارید پیشروی کنید و اگر درجایی نظر رهبر معظم انقلاب و مصلحت نبوده انجام ندهید.

وی ادامه داد: همه خواسته‌ها این است فردی که دستش به فتنه آلوده است عذرخواهی کند اما تاکنون حاضر نبوده عذرخواهی کند، بنابراین چگونه می‌توان به‌عنوان لیدر به آن فرد نگاه کرد، از این‌رو در سیاست‌های خود هیچ‌وقت بر اساس ضوابط که در دنیاست عمل نمی‌کنیم.

امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه باید بر اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: عبور از سلایق شخصی در جایی که تعارض با سلیقه ولایت است یکی از شاخصه‌های مهم مجموعه‌ای است که می‌خواهد در نظام تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :