به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شروع مجدد وزش بادهای تند، آتش افروخته در منطقه ونچورا در شمال شهر لس‌آنجلس را به سمت دیگر مناطق سوق داده و این رخداد به تخلیه چندین محله انجامیده است.

بر اساس اعلام اداره آتش‌نشانی لس‌آنجلس، تاکنون فقط ۵ درصد از کل حجم آتش مهار شده و بیشترین مبارزه موفق با شعله‌ها، در منطقه سانتا پاولا بوده است. اداره هواشناسی لسآنجلس وزش بادهای تند را پیش‌بینی کرده که ترکیب این عامل با هوای خشک منطقه، می‌تواند کار آتش‌نشانان را سخت و سخت‌تر کند.

آتش تاکنون ۳۷ هزار هکتار زمین را بین سانتا پاولا و ساحل اقیانوس آرام، به کام خود فرو برده است. در منطقه «دره اوجای» امروز مقامات محلی با ارسال پیام هشدار بر روی تلفن‌های همراه ساکنان، دستور تخلیه شهر را دادند.آنطور که لس‌آنجلس‌تایمز گزارش داده، حالا دیگر هم محله‌های ساحلی و هم مناطق درون‌سرزمینی، در معرض شعله‌های آتش «توماس» قرار گرفته و تهدید به حدی است که همه جاده‌های منطقه ونچورا و سانتا باربارا بسته شده است.

تاکنون ۵۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند و ۱۲ هزار خانه دیگر، در معرض تهدید آتش هستند. حدود هزار و صد آتش‌نشان از مناطق مختلف ایالت کالیفرنیا، برای اطفای حریق بسیج شده‌اند.

انتهای پیام/ع


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارسلینک منبع

برچسب ها :