نوذر قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به وضعیت دانشگاه‌های آزاد در مناطق زلزله‌زده استان اظهار داشت: دانشگاه آزاد در ثلاث‌باباجانی نمایندگی ندارد و در سرپل‌ذهاب نیز ساختمان استیجاری است و آسیب‌دیدگی به حدی است که امکان استفاده وجود ندارد و اکنون کلاس‌ها در کانکس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش شدت زلزله آسیب در گیلان‌غرب کمتر بوده است عنوان کرد: خسارت ساختمان دانشگاه آزاد در این شهرستان در حد ۴ تا ۵ درصد بوده که با تعمیرات جزئی رفع می‌شود و امکان ادامه فعالیت در دانشگاه گیلانغرب وجود دارد.

رئیس دانشگاه آزاد استان کرمانشاه گفت: در قصرشیرین و سرپل‌ذهاب به دنبال زمین هستیم و به محض تهیه زمین در کمتر از یکسال ساختمان آماده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد استان کرمانشاه با ۲۸ رشته دکترای تخصصی و ۸۶ رشته کارشناسی ارشد و ۱۶۴ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی آماده پذیرش داوطلبان است بیان کرد: به دلیل اختلافاتی با وزارت علوم از ۲۸ رشته دکترا متأسفانه اکنون تنها در ۸ مورد آن اجازه ثبت‌نام برای داوطلبان وجود دارد.

قنبری با اشاره به اینکه تلاش می‌شود که کنکور آزاد به صورت مجزا برگزار شود گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از ثبت‌نام و انتخاب کد رشته تحصیلی مشورت‌های لازم را درباره رشته و محل تحصیل داشته باشند که بعد از قبولی برای آنها مشکلی ایجاد نشود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :