به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی زندی ظهر امروز در همایش استانی محله پاک اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ تن و ۵۲۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر در استان افزود: در ۸ ماهه امسال میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا در ۸ ماهه امسال ۳۱ تن و ۵۹۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف و ضبط شد.

زندی از افزایش ۶ درصدی دستگیر شدگان در ۸ ماهه امسال خبر داد و تصریح کرد: در این مدت در حوزه دستگیر شدگان نیز ۳ هزار و ۷۱۰ نفر دستگیر شدند.

وی از رشد ۵۳ درصدی خودروهای توقیف شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در ۸ ماهه امسال ۶۶۸ دستگاه خودرو و ۷۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی مرزی است و بیش از ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان که بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در دنیا است دارد یادآور شد: امروز منادیان صلح به بهانه های واحی وارد افغانستان شدند و جز نابودی چیزی به ارمغان نیاوردند.

زندی با بیان اینکه امروزه بیش از ۱۸ ولایت در این حوزه فعال شدند اظهار داشت: کسانی که منادی صلح بودند مدبرانه در این حوزه اقدام کردند و همچنین نسل جوان و پویای ما را مورد هدف قرار دادند.

وی افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی کار به جایی رسیده که مقام معظم رهبری شخصا ورود پیدا کردند و در ۵ حوزه آسیب ها را اولویت بندی و ابلاغ کردند و مبارزه با مواد مخدر را یکی از مهمترین موضوعات دانستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز مواد مخدر تنها تریاک نیست بلکه به موادی تبدیل شده است که رنگ و بویی ندارد گفت: امروز استکبار جهانی  با ترویج و گسترش مواد مخدر صنعتی مختلف در رنگ های متفاوت سعی دارد نسل جوان را منحرف کند.

زندی بیان کرد: در راستای منویات رهبری ستاد مبارزه با مواد مخدر یکی از کلیدی ترین ابزار های مبارزه با این پدیده شوم را اجتماعی شدن آن بیان کرد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اینکه امروز اعلام می کنیم که اگر در این حوزه کوچکترین کوتاهی شود این امر دامن گیر خانواده هایمان می شود جای تاسف است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی افزود: برای از بین بردن و رفع این معضل باید مردم را به میدان بیاوریم چراکه مردم ما در ۸ سال جنگ تحمیلی نشان دادند که اگر کار مردم شود و به مردم واگذار شود دشمن نمی تواند یک وجب از خاک ما را تسخیر کند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :