به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، روز گذشته ۹ نظامی سعودی در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در طول مرزهای جنوبی عربستان به هلاکت رسیده و ۷ نفر نیز زخمی شدند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی پادگان جریان در بخش سنحان را ۴ بار بمباران کردند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه یک عملیات نظامی منحصر به فرد علیه مواضع مزدوران در غرب پدافند هوایی در تعز انجام دادند که در پی آن شماری از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

طی ماه‌های گذشته، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان به این کشور، حملات خود به مواضع متجاوزان و مزدوران آنها در جبهه‌های مختلف را تشدید کردند.

این در حالی است که در ماه سپتامبر، مواضع متجاوزان در نجران، عسیر، و جیزان شاهد بیشترین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بودند که در پی آن خسارات سنگینی به ارتش سعودی و تجهیزات جنگی مختلف آن وارد شد.

در مقابل جنگند‌ه‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی قرار می‌دهند.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :