به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره از ۱۱ آذر ماه با حضور «گری فریدمن» از کشور استرالیا آغاز می‌شود که این هنرمند در دوره های اخیر نیز سابقه اجرای کارگاه دنیای کاغذی را داشته است.

امسال نیز کارگاهی با عنوان «دنیای کاغذی» ویژه مربیان کودک و نوجوان توسط این هنرمند اجرا می‌شود که به مدت دو روز و در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۲ آذر ماه در قالب دو جلسه ۶ ساعته پیش بینی شده و قرار است در این کارگاه هر یک از شرکت‌کنندگان یکی از خاطرات مهم زندگی خود را مرور کنند.

کارگاه «ادبیات نمایشی برای نوجوانان و نقش متون نوشتاری در تئاتر» دیگر کارگاهی است که در این دوره از جشنواره برای علاقمندان برنامه ریزی شده است.

این کارگاه با حضور «هنینگ فن گاف» از کشور آلمان ویژه شرکت‌کنندگان در جشنواره برپا می‌شود که این کارگاه دوشنبه ۱۳ آذر به مدت سه ساعت برگزار می‌شود.

 کارگاه «مشق اکسیر» دیگر برنامه‌ آموزشی است که توسط مهدیه مهدوی در روز ۱۳ آذر برگزار می‌شود. این کارگاه نیز در قالب یک جلسه سه ساعته ویژه مربیان و کودکان برگزار می‌شود که آموزش تعزیه و ویژگی‌های آن به مخاطبان کودک و نوجوانان و مربیان را در برنامه دارد.

کارگاه جشنواره با عنوان «تناسب افق نمایشگری نمایشگران و افق تماشاگری مخاطبان در تئاتر کودک و نوجوان» با حضور سعید اسدی از ایران برگزار خواهد شد.

این کارگاه روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه ویژه گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره برپا می‌شود که این کارگاه در قالب یک جلسه سه ساعته برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۹ آذر ماه در مراسمی با حضور کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی و جمعی از هنرمندان شناخته شده کشور به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :