مسعود حاجی رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره مسئله اعتیاد در میان جمعی از ورزشکاران اظهار کرد: پدیده اعتیاد در میان برخی ورزشکاران ایرانی هم وجود دارد و این مسئله در برخی ورزشکاران و حتی قهرمانان ما مشاهده شده است.

وی ادامه داد: ممکن است برخی قهرمانان ما به دلایل مختلف به دام اعتیاد گرفتارشوند اما این مشکل با روشهایی قابل درمان خواهد بود.

استاد دانشگاه و مسئول ورزش کنگره ۶۰ تصریح کرد: مسئله اعتیاد در میان برخی ورزشکاران و معدود قهرمانان دلایل فیزیولوژیکی هم دارد اما در هر حال یک واقعیت محسوب می‌شود.

به گفته حاجی رسولی، باید قبول کنیم که در میان ورزشکاران ما هم افرادی به دام اعتیاد گرفتار می‌شوند و این مسئله قابل درمان هم خواهد بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در مسئله اعتیاد با قهرمانانی مواجه می‌شویم که قهرمانان ملی و حتی آسیایی بوده‌اند اما انشاالله این مسئله نیز می‌تواند درمان شود.

این عضو کنگره ۶۰ و از اساتید دانشگاه به برخی برنامه‌هی کنگره برای حل مسئله اعتیاد اشاره کرد و گفت: ما ورزش را یکی از اولویتهای برنامه‌های خود قرار داده‌ایم بنابراین ورزش، راهنما داشتن و آموزشهای خانواده‌ها از جمله برنامه‌ها محسوب می‌شود.

حاجی رسولی توضیح داد: کنگره ۶۰ در ۱۷ رشته ورزشی اعم از راگبی، والیبال، کشتی، فوتبال، بسکتبال، باستانی و … فعالیت دارد که حتی در رشته راگبی در قهرمانی غرب آسیا نیز شرکت کرده‌ایم و در سایر رشته‌های ورزشی نیز فعالیت مناسبی داریم.

وی تاکید کرد: یکی از ارکان مهم کنگره ۶۰ که به بحث اعتیاد و درمان آن می‌پردازد، ورزش است و در همین رابطه فعالیتهای بسیار ثمر بخشی را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/    لینک منبع

برچسب ها :