سید شمس‌الدین هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: تاسیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۸۵ در سفر دولت وقت به تصویب هیئت دولت رسید ولی به دلیل عدم واگذاری زمین از طرف دولت موفق به اخذ موافقت نامه اصولی نشد.

وی عنوان کرد: به همت مسئولان استانی در ابتدای سال ۹۶ و پس ازتهیه و ایجاد بخش مهمی از زیرساخت‌ها و دفاع از طرح توجیهی پارک استان، در شورای گسترش آموزش عالی موافقت نامه اصولی این پارک به تصویب رسید.

هاشمی با اشاره به اینکه هرچند این پارک علم و فن اوری کمی دیرتر از مابقی استان‌ها راه اندازی شد اما رشد قابل توجه و مطلوبی داشته است، ابراز کرد: از ابتدای امسال این پارک به  یمن سفر رئیس جمهوری در سال گذشته دارای ردیف بودجه‌ای هزینه‌ای شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج ادامه داد: هم اکنون ساختمانی بسیار مناسب در شهر یاسوج با زیربنای مفید ۱۰۰۰ متر مربع خریداری شده  که پس از تجهیز به ساختمان مرکزی پارک اختصاص می‌یابد.

هاشمی تصریح کرد: در نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد و با تایید هیئت امنای دانشگاه پیام نور کشور مصوب شد زمینی به مساحت ده هکتار که در آن سوله‌ای با زیربنای حدود ۲۵۰۰ متر مربع قرار دارد در نزدیکی مرکز استان به فضای پارک استان اختصاص داده شود.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راه اندازی پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد در دو سال گذشته اضافه کرد: زحمات معاون علمی و فناوری رییس جمهور، سرپرست سابق وزارت علوم، استاندار سابق و فعلی استان و رئیس دانشگاه یاسوج برای راه اندازی پارک علم و فن آوری قابل تقدیر است.

هاشمی با بیان اینکه روند جذب و استقرار شرکت‌ها در پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد بزودی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: این استان دارای ایده‌های بکر، مخترعان، نخبگان، فن‌آوران و چهره‌های خلاقی بوده که در صورت حمایت می‌توانند محصولاتی با قابلیت بالای تجاری سازی تولید کرده و گام‌های بلندی در تولید اقتصاد دانش بنیان استان بردارند.

وی با اشاره به حضور سورنا ستاری در گچساران گفت: معاون رئیس جمهور و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تلاش‌ها و پیگیری‌ها در سطح استان بخاطر راه اندازی پارک علم و فن آوری تشکر کرد.

هاشمی تاکید کرد: مقرر شد پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با همکاری فرمانداری گچساران، مجتمع آموزش عالی گچساران و دانشگاه آزاد در جهت تاسیس  یک مرکز رشد با محوریت نفت و گاز دراین شهر به عنوان زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان اقدام کند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :