به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “تاگس اشپیگل”، “توماس دمایزیر”، وزیر کشور آلمان امروز (پنجشنبه) از مرکز مبارزه با تروریسم مشترک دیدار کرد.

وی در آنجا با سران سازمان های امنیتی و دادستان کل و رئیس سازمان فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان درباره شرایط کنونی امنیتی و همکاری در مرکز دفاع از تروریسم گفت و گو کرد.

وی بعد از این دیدار خود در یک بیانیه مطبوعاتی با نگاهی به شرایط امنیتی در آلمان خواستار تعجیل در تشکیل دولت جدید در آلمان شد.

دمایزیر در این باره گفت که یک دولت پایدار همواره برای امنیت شهروندان خوب است.

وزیر کشور آلمان همچنین تاکید کرد که شرایط تهدید در آلمان همچنان بالا است و شمار عناصر خطر با حدود ۷۰۰ مورد تا به حال تا این حد بالا نبوده است. کارعملیاتی سازمان های امنیتی البته بدون تغییر شب و روز و همچنان در طول شب کریسمس و شب های سال نو ادامه دارد. اما برای بهبود شرایط امنیت داخلی تشکیل یک دولت جدید ضرورت دارد.

وی افزود: جایگاه های جدید تنها با یک بودجه جدید می تواند ایجاد شود. همچنین باید افزایش جایگاه های شغلی در سازمان های امنیتی آماده سازی شود.

وی همچنین از ساخت یک بخش ضد تروریستی جدید در اداره فدرال پلیس جنایی آلمان خبر داده و گفت: همچنین برای قوانین جدید در زمینه امنیتی تشکیل یک دولت ائتلافی پایدار مطلوب است.

وزیر کشور آلمان با نگاهی به مذاکرات احتمالی بین اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات درباره تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در این کشور تاکید کرد که اگر این مذاکرات به موفقیت بیانجامد  برای کشور ما خوب است.

بعد از شکست مذاکرات جهت تشکیل ائتلاف جامائیکا در آلمان ( ائتلاف احزاب متحد مسیحی، لیبرال دموکرات و سبزها) با میانجی گری های رئیس جمهور آلمان حالا این کشور در مسیر تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ ( ائتلاف احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات) قرار گرفته است.

حزب سوسیال دموکرات که بعد از شکست تلخ در نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان اعلام کرده بود دیگر در ائتلاف آینده آلمان مشارکت نکرده و می خواهد به اپوزیسیون بپیوندد اخیرا مذاکرات جهت تشکیل ائتلاف بزرگ را البته با قرار دادن شروطی پذیرفته است.

قرار است امروز مذاکرات جهت تشکیل ائتلاف بزرگ در کاخ ریاست جمهوری آلمان و با حضور اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان و سران احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات برگزار شود.

دمایزیر همچنین گفت که از زمان حمله تروریستی سخت به بازارچه کریسمسی در برلین که حدود یک سال پبش اتفاق افتاد بسیاری کمبودها در زمینه امنیتی برطرف شده است. سازمان های امنیتی به خوبی آماده شده اند. اما یک تضمین مطلق در این باره که دیگر حمله تروریستی دیگری در کشور رخ نمی دهد هرگز وجود ندارد.

انتهای پیام/

   لینک منبع

برچسب ها :