جهانبخش جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار با اشاره به ‌پیشرفت ۱۹ درصدی پتروشیمی نگین چابهار اظهار داشت: فاز اول عملیات احداث شهرک پتروشیمی نگین مکران به‌عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور در زمینی به مساحت هزار و ۲۸۰ هکتار در حال ساخت است و تاکنون برای ۷ واحد پتروشیمی آن مجوزهای لازم از سوی سازمان محیط‌زیست صادرشده است.

وی با اشاره به ساخت نیروگاه برق این شهرک افزود: عملیات احداث نیروگاه ۳۴۰ مگاواتی برق شهرک نگین مکران با سرمایه‌گذاری ۷۸۰ میلیارد تومانی از فرودین ماه سال ۹۵ شروع‌شده و هم‌اکنون توسط شرکت مپنا در حال احداث است.

مدیر سایت پتروشیمی نگین مکران بابیان اینکه‌ هم‌اکنون ژنراتورهای این نیروگاه در حال ساخت است گفت: خوراک نیروگاه برق گاز متان است و بنا به پیش‌بینی‌ها تا سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد چراکه سعی شده هم‌زمان به رسیدن گاز به چابهار به افتتاح شود.

جعفری اشاره‌ای هم به پروژه گازرسانی به چابهار کرد و گفت: ازآنجایی‌که خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از نیروگاه گاز ایرانشهر تأمین می‌شود، عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار بااعتباری بالغ‌بر هزار و صد میلیارد تومان از اسفند ۹۵ آغازشده است و هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۱۶ درصد در حال اجراست.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :