به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، در پی اظهارات ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تصمیم این کشور و رژیم صهیونیستی برای انتقال پایتخت از تل‌آویو به قدس، نمازگزاران اردبیلی پس از نماز وحدت بخش جمعه٬ اعتراض خود به این موضوع را با راهپیمایی گسترده نشان دادند.

ظهر امروز اقشار مختلف مردم و نمازگزاران اردبیلی با برگزاری راهپیمایی باشکوه پس از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته خشم و انزجار خود از اقدام ددمنشانه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس شریف به پایتختی اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر را اعلام کردند.

«الله اکبر»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا »،«فلسطین فلسطین حمایتت می‌کنیم » و غیره از جمله شعارهایی بود که در تجمع امروز سر داده شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه های محقق، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و پیام نور اردبیل در مورد وقایع اخیر بخصوص قدس شریف و صهیونیستی سازی آن بیانیه ای صادر کردند.

انزجار بسیج دانشجویی استان اردبیل از تصمیم ترامپ

در این بیانیه آمده است که انتشار تصمیم احمقانه، در انتقال مرکز غده سرطانی رژیم صهیونیستی به قدس شریف و حمایت شیطان بزرگ از آن موجی از خشم و نفرت را بر علیه رژیم اشغالگر قدس و آمریکای مستکبر در جهان ایجاد و  زخم کهنه پیکره جهان اسلام را تازه کرده است.

شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در ادامه بیانیه خود با تأکید بر اینکه قدس شریف و اطراف آن، ناحیه مبارکه و حرم الهی و محل ظهور انبیاء الهی بوده است، می‌افزاید: بنا بر تاکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی قدس پاره تن اسلام است، به یقین این تصمیم نابخردانه، اهانت و تجاوز آشکار به عواطف و مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد نفر از مسلمانان در اقصی نقاط جهان است،لذا همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی و هر کس که خود را در دایره اسلام می بیند باید برای حفظ حرمت قدس شریف ،قبله اول مسلمین قیام کند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به به منویات امام راحل و تاکیدات مقام عظمای ولایتآمده است: مسئله فلسطین مسئله اول مسلمین است و دشمنان اسلام و استکبار و صهیونیسم جهانی در طول این سال ها با اختلاف‌افکنی بین مسلمین و مشغول‌سازی دولت‌های اسلامی به درگیری و اختلاف با هم ، تلاش کردند فلسطین را به حاشیه کشانده و به فراموشی بسپارند.   

بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل ضمن محکوم کردن این تصمیم وقیحانه که نقض آشکار تمام قوانین بین‌المللی است و اعلام انزجار از  رژیم صهیونیستی و حامیان آن، از مسئولان و دست اندرکاران دولت خواست تا با به کارگیری تمام امکانات در اختیار از جمله فعال کردن ظرفیت دولت‌ها و کنفرانس اسلامی و پیگیری مستمر از نهادهای بین‌المللی، از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و نسبت به این اقدام خطرناک و وقیحانه واکنش مناسب و عملی انجام دهد چرا که مسئله فلسطین مسئله ناموس و شرف اسلام و مسلمین است و به هیچ عنوان قابل مذاکره و مسامحه نیست.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در ادامه بیانیه خود از ملت ها و دولت های اسلامی خواست تا بیش از این در دام طراحی اتاق‌های فکر دشمنان گرفتار نشده و ضمن کنار گذاشتن اختلافات طراحی شده از طرف صهیونیسم برای دفاع از مقدسات اسلامی خشم و نفرت خود را بر علیه این رژیم غاصب نشان داده و تمام قدرت خود را بر علیه دشمن صهیونیستی بسیج کنند.  

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :