به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس سردار سید هاشم غیاثی با اشاره به تشکیل قرارگاه مردم یاری و سازندگی سپاه فجر استان فارس در روستاهای زلزله‌زده غرب کشور اظهار داشت: ۷ روستای آسیب‌دیده از زلزله اخیر کرمانشاه با مدیریت سپاه فجر و با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی استان فارس بازسازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه خیرین استان فارس مشارکت درخشانی در جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای زلزله‌زدگان داشته‌اند، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها و با استفاده از کمک‌های مردمی استان فارس تاکنون تهیه و ساخت بیش از ۱۰۰ دستگاه کانکس برای اسکان زلزله‌زدگان در روستاهای غرب کشور پیش‌بینی شده که توسط امکانات ترابری سپاه فجر به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود. 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه در مرحله نخست، ۱۸ دستگاه کانکس توسط سپاه فجر به مناطق زلزله‌زده ارسال شد، خاطرنشان کرد: قرارگاه مردم‌یاری و سازندگی سپاه فجر در روستاهای غرب کشور فرآیندآماده‌سازی زیرساخت‌ها، توزیع و نصب کانکس‌ها را در روستاهای زلزله‌زده پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه پیگیری امور پزشکی و ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌های آسیب‌دیده از زلزله یکی از مسائل مهم پس از بروز زلزله است، گفت: تیم پنج نفره پزشکی استان فارس با هدف ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی و مشاوره‌ای به روستاهای تحت مدیریت سپاه فجر در غرب کشور اعزام شده است.

سردار غیاثی خاطرنشان کرد: قرارگاه مردم‌یاری و سازندگی سپاه فجر استان فارس کلاس‌های آموزشی و فرهنگی را در دو نوبت به صورت روزانه برای کودکان روستاهای آسیب‌دیده از زلزله برگزار کرده و روزانه یک هزار و پانصد تا دو هزار پُرس غذای گرم در روستاهای زلزله‌زده توزیع می‌کند.

انتهای پیام/ لینک منبع

برچسب ها :