سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر حریق در یک ساختمان اداری – تجاری در بلوار فرحزادی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۲۰:۳۱ امشب یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان اداری – تجاری در بلوار فرحزادی، پایین‌تر از میدان کتاب، خیابان مطهری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه با خودروهای پشتیبانی شامل نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل آتش‌سوزی ساختمان ۱۴ طبقه با کاربری اداری – تجاری بود که در هر طبقه حدود ۱۰ وجود داشت و در کل ساختمان، حدود پنج واحد کاربری مسکونی داشتند و چند نفر در این واحدها واحد زندگی می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمانیکه آتش‌نشانان به محل رسیدند در طبقه سوم، یک واحد اداری به وسعت ۷۰ متر دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله‌ور بود به طوریکه آتش از پنجره این واحد و نمای ساختمان به بیرون می‌زد و به سرعت در حال سرایت به واحدهای مجاور و حتی ساختمان کناری بود همچنین دود زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که چند نفر داخل ساختمان محبوس هستند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش، با تجهیزات تنفسی به طبقات بالایی رفته، مشغول جست‌وجو شدند و در نهایت ۱۰ نفر از کسانی که در داخل ساختمان در آن ساعت در طبقات حضور داشتند را به سلامت و بدون آسیب‌دیدگی از ساختمان خارج کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: در این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم، آتش‌نشانان به سرعت شعله‌های آتش را تحت کنترل خود درآورده و از گسترش حریق جلوگیری کردند همچنین دود زیادی که داخل طبقات وجود داشت با تجهیزات موجود تخلیه و محل ایمن‌سازی شد.

ملکی متذکر شد: کارشناسان سازمان آتش‌نشانی برای بررسی علت در محل حادثه حاضر شده‌اند و تا دقایقی دیگر محل به عوامل انتظامی تحویل داده می‌شود و آتش‌نشانان محل حادثه را به سمت ایستگاه‌هایشان ترک می‌کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :