به گزارش خبرگزاری تسنیم، هر گاه در این فصل، ناپولی به یک صخره سخت برخورد کرده، بسیاری منتظر قرار گرفتنش در گوشه رینگ و سقوط این تیم بودند اما شاگردان مائوریتسیو ساری تا اینجای کار همه رقبا را کنار زده‌ و به طرز غیرمنتظره‌ای صدر جدول را قبضه کرده‌اند. شاید بازی ساعت ۲۳:۱۵ جمعه شب این تیم در خانه‌اش مقابل یوونتوس، تیم سوم جدول، نبرد قهرمانی نیم‌فصل آن هم در هفته پانزدهم سری A باشد؛ جایی که برتری هر یک، شرایط دیگری را به خطر می‌اندازد.

غیرقابل پیش‌بینی

 لغزش‌های عجیب یوونتوس دربرخی بازی‌های آسان فصل از یک سو و نمایش‌های متغیر ناپولی (به لحاظ تاکتیکی) از سوی دیگر باعث شده این جدال بزرگ سری A به یک رقابت کاملا غیرقابل پیش‌بینی تغییر وجهه بدهد. ناپولی در ۲ بازی بزرگ لیگ قهرمانان مقابل منچسترسیتی و جدال با رم در سری A، قدرت دفاعی ۲ سال قبل خودش را نشان نداد  اما در جدال‌ مقابل آتالانتا و لاتزیو قدرت خط حمله‌اش را به رخ کشید.

اختلاف ناپولی رده اولی با یوونتوس رده سومی ۴ امتیاز است و اگر پیروز شود، فاصله را به ۷ امتیاز می‌رساند. پیروزی یووه هم این تیم را به یک امتیازی صدرنشین می‌رساند. یووه در فصل جاری معمولا در همان دقایق ابتدایی رقبا را مقهور بازی هجومی و گل‌هایش کرده و در ادامه با دفاع منطقی و  ضدحملات به آنها آسیب‌های مجددی وارد کرده است؛ شیوه‌ای که شاید مقابل ناپولی جواب ندهد. تیم آلگری در برخی بازی‌ها ضعف‌هایی نشان داد؛ آنچه از زمان شروع قهرمانی‌های متوالی این تیم سابقه نداشت، با این حال بانوی پیر با برتری در این بازی می‌تواند ثابت کند قدرت اول سری A کیست!

شاید بدون هیگواین

 ۲ تیم، محروم و مصدوم خاصی ندارند. رویی و آلبیول به ترکیب اصلی ناپولی بازگشته‌اند تا جا برای حضور هایساژ در پست تخصصی‌اش یعنی سمت راست خط دفاع باز شود. در سوی مقابل گونسالو ایگواین پس از معاینات پزشکی دوشنبه روی دست مصدومش، هنوز مجوز رویارویی مجدد با تیم سابقش را به دست نیاورده است. دیگر دغدغه یووه، مصدومیت جزیی کوادرادو و برناردسکی تلقی می‌شود.

سابقه بد یووه

برخلاف تصور در رویارویی‌های اخیر، ناپولی وضعیت بهتری دارد؛ در ۱۳ جدال قبلی ۲ تیم، یوونتوس تنها یک بار در بازی ژانویه ۲۰۱۵ موفق به شکست دادن ناپولی شده و در ۱۲ بازی دیگر، ۸ بار ناپولی پیروز شده و ۴ تساوی شکل گرفته است.

نکته کلیدی

یوونتوس از زمان تساوی بدون گل سال ۱۹۹۷ هرگز نتوانسته در زمین ناپولی دروازه خودش را بسته نگه دارد. بوفون افسانه‌ای برای از بین بردن سنت گل خوردن یووه در ورزشگاه سن‌پائولو کار سختی در پیش دارد.

ترکیب احتمالی

ناپولی: رینا، ماجو، آلبیول، کولیبالی، هایساژ، آلان، جورجینیو، همیشک، کایخون، مرتنس و اینسینیه

یوونتوس: بوفون، کیه‌لینی، بارزالی، بن‌عطیه، کوادرادو، پیانیچ، خدیرا، ساندرو، دیبالا، کاستا و ماندزوکیچ

انتهای پیام/

 لینک منبع

برچسب ها :