احمد ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به برگزاری ۱۷ کارگاه آموزشی در قالب طرح توانمندسازی فعالان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری در استان البرز، اظهار داشت: این طرح در راستای رونق صنعت گردشگری در استان البرز است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان البرز با بیان اینکه میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران شرکت می‌کند، ادامه داد: این نمایشگاه از ۳ الی ۶ بهمن سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اداره کل میراث در ۴ بخش در این نمایشگاه فعالیت می‌کند، بیان کرد: بخش نخست موضوع طبیعت گردی استان در قالب خانه‌های بوم‌گردی استان بوده و بخش دوم مراکز اقامتی استان است.

ترکاشوند با بیان اینکه بخش سوم مربوط به گردشگری کودک و بخش چهارم معرفی بسته‌ها و محصولات گردشگری استان است، اضافه کرد: در استان البرز ۳۴ مرکز اقامتی وجود دارد که از این تعداد ۱۰ هتل وجود دارد.

ترکاشوند با اشاره اینکه نخستین هتل چهار ستاره استان در دیزین افتتاح شد، عنوان کرد: دراستان ۳ اقامت‌گاه بوم گردی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان البرز باید برای ساماندهی بخش گردشگری سرمایه‌گذار داشته باشد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :