به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در سی و ششمین سالگرد ارتحال علامه طباطبائی و پانزدهمین گردهمایی اساتید تفسیر حوزه علمیه که در دارالقرآن و بیت علامه طباطبائی برگزار شد، ضمن تشکر از سردار قاسم سلیمانی سبب پیروزی جبهه مقاومت اظهار داشت: قرآن‌پژوهان در محضر قرآن کریم هستند و هر روایتی که در جهان عرضه شود باید به پیشگاه قرآن و عترت شود.

وی بابیان اینکه عترت معادل روایت نبوده بلکه معادل  قرآن است، افزود: نصوص بیان می‌کند که روایاتی که معارض داشته باشد یا نداشته باشد باید به قرآن عرضه شود زیرا به نام اهل‌بیت(ع) روایات دروغینی نیز جعل و بیان‌شده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه باید روایات فقهی، حقوقی، اخلاقی و تفسیری، بر قرآن کریم عرضه شود، خاطرنشان کرد: باید در حوزه علمیه نخستین حرف قرآن باشد و اگر مطرح‌شده که کلام را عرضه کنید به دلیل این است که حد عناصر عرضه شود.

وی دین اسلام را توسط علمای اسلام زنده دانست و تصریح کرد: باید آموزه‌های کنونی را با استفاده از قرآن کریم حفظ و با تکیه‌بر آموزه‌های قرآنی برای توسعه ظرفیت‌های موجود تلاش کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی رسالت اساتید حوزه را مدنظر قرار داد و ابراز کرد: نخستین رسالت اساتید حوزه علمیه قرآن محوری است.

وی با اشاره به اینکه گروهی مسیحیت و اسلام را هدف قرار داده‌اند،  بیان کرد: تصور گروهی در گذشته این بوده که اسلام دینی جدا و مسیحیت چیز دیگری است اما اکنون به این نتیجه رسیدیم که محمدیت چون مسیحیت است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: آنان انجیل فعلی که جزو تقریرات چهارگانه بوده را معادل با قرآن قرار دادند به‌نوعی مسیحیت و اسلام را هدف قرار دادند.

وی با تأکید بر اینکه قرآن کریم معجزه است، تصریح کرد: کلامی معجزه است که قرآن باشد و کلامی که احدی توانایی آن را نداشته که مانند آن را بیاورد قرآن است، همچنین قرآن کریم مانند باران نیست، بلکه قران حبل‌المتین است، و اگر تجلی و آویخته است، اما تکان نخورده است و آنکه معادل حبل‌المتین بوده حضرت علی (ع) و اولاد آن است.

آیت‌الله جوادی آملی عنوان کرد: گروهی به‌صورت صریح بیان می‌کنند که اسلام همانند مسیحیت بوده و نه پیامبر اسلام(ص) آن پیامبر و نه قرآن کریم آن کتاب الهی مورد نظر است، این مباحث در برخی دانشگاه‌ها توسط برخی اساتید برای جوانان امروزی عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه با پیشرفت علم هرگز مسیحیت ماندگار نبود، خاطرنشان کرد: کلیسا و پاپ‌ها به برکت مسجد و مسیحیت به برکت شهدای مدافع حرم، قرآن کریم، انقلاب اسلامی و امام شهدا زنده است و این‌ها مسیحیت را حفظ کردند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه اساتید حوزه باید قرآن متحرک باشند بیان کرد: حوزه علمیه باید روزهای مباهله و غدیر را باید بزرگ دانسته و جایگاه آن را برای مردم بیان کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :