به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در آستانه برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام خود را به جشنواره فرستاد.

شفیعی در این پیام با اشاره به اینکه تئاتر، اندیشه است و اندیشه می‌آفریند مطرح کرده است: روزی دانش‌آموزی است که شادمانه، شوقِ آموختن دارد و روزگاری، آموزگاری که فروتنانه، شورِ بخشیدن و از سوی دیگر تئاتر، با دیگران، تئاتر است و این دیگران، جمعیت جهان است.

در این پیام آمده است: تئاتر هنری است که به هر رنگ و نژاد و زبان، به اجابت آرزوهای آدمی، ایمان دارد و بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، تجلی تئاتری است که به دیگران می‌اندیشد، تئاتری که دغدغه امروز و فردای مخاطبان خویش را دارد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در این پیام مطرح کرد: مقصد، نه مجال کوتاه جشنواره که راه دور و درازی است که هر آینه آغاز آن، همتی است در قامت خواستن که به یمن تعقل، تلاش و همراهی به توانستن می‌رسد.

شفیعی تصریح کرده است: این جشنواره جستجوگر دغدغه‌هایی است که بی‌هیچ درنگی، باید دیده و شنیده شوند و به غنیمتِ گونه‌های نمایشی و در همراهی شگردها و شیوه‌های نوین آموزشی، بازپروری شوند و به عنوان الگوهای اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان، معرفی شوند.

وی در این پیام شرط نخست تحقق این آرمان را هم‌قدمی خانواده‌ها در مسیر روشن اعتماد آفرینی و شوق بخشی تئاتر عنوان کرد و افزود: باید بی‌هیچ پیرایه‌ای درک و پذیرش دنیای کودکان را داشته و همراه آنها باشیم.

شفیعی در این پیام با اشاره به اینکه پاییز امسال رخداد مصیبت بار زلزله را با خود به شهرهای پرخاطره مقاومت و دفاع آورد عنوان کرد: این رویداد برخی از هم‌میهنان شریف ما را با درد و اندوه آزرد و این آزردگی و تلخی‌هایی که بر کودکان عزیز این شهرها حادث شد  قلب ایران را به درد آورد.

در قسمتی از این پیام نیز آمده است: آرزومندم در این دوره از جشنواره، اهتمام هنرمندان بر خلق آثاری با مضامینی از ارزش‌های تربیتی و آموزشی متمرکز شود تا با شناخت دنیای شگفت کودکان و به کارگیری شیوه‌های نوین نمایشی، نگارگر آرزوها و امیدها و سرمایه‌های میهن‌مان شود.

شفیعی در پایان پیام خود به جشنواره ضمن دستمریزاد به همدان و مردمان خردمندش که میزبان بی دریغ تئاتر بوده و هستند گفت: فروتنانه از هنرمندان، گروه های نمایشی، داوران، پیشکسوتان، عوامل اجرایی، مدیران ارجمند استان و کشور قدردانی می‌کنم.

به گزارش تسنیم، بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۹ آذر ماه طی مراسمی با حضور کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی و جمعی از هنرمندان شناخته شده کشور به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :