به گزارش خبرگزاری تسنیم از فردوس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان فردوس از اداره‌هایی که دارای پرسنل زیادی هستند اما کمتر از ۳۰ درصد در نماز جماعت شرکت می‌کنند انتقاد و تاکید کرد: اگر در یک دستگاه دولتی مسئول آن اداره برای شرکت در نماز پیش قدم شود به طور قطع کارمندان نیز اهمیت بیشتری به نماز اول وقت و جماعت خواهند داد.

معاون سیاسی فرمانداری فردوس نیز با بیان اینکه قرآن حجت را بر ما تمام کرده و ابتدا باید حاکمان و کارگزاران نظام اسلامی به نماز اهمیت دهند گفت: در اداره‌ های دولتی هیچ توجیهی پذیرفته نیست و برابر قانون ۲۰ دقیقه برای نماز وقت گذاشته شده که تمام کارکنان دولت موظفند در نماز جماعت شرکت کنند.

حسین اسماعیلی افزود: فرهنگ و اعتقادات خانواده‌ها در فردوس در راستای ترویج نماز قوی است و ضروری است برای جذب بیشتر جوانان به مساجد از امامان جماعت جوان و با انگیزه استفاده شود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان فردوس نیز با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی برای ترویج نماز در شهرستان کم است گفت: باید نقش نماز در سلامت روح و روان جامعه برای مردم با اختصاص تابلوهای ویژه این امر تبیین شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا کامجو خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در مجتمع دامداران فردوس ۶۵ خانوار زندگی می‌کنند اما از نعمت نمازخانه بی‌نصیب است که مقرر شد زمینی توسط جهاد کشاورزی برای احداث نماز خانه اختصاص و با همکاری دامداران ساخته شود.

دبیر رسیدگی به امور مساجد فردوس با ارائه گزارشی از وضعیت نماز جماعت در مساجد فردوس گفت: نماز مغرب و عشاء در ۳۲ مسجد و نماز ظهر و عصر در ۲۵ مسجد اقامه می‌شود و در ۱۷ مسجد نیز نماز جماعت صبح برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین زنگویی حضور مردم در نمازهای جماعت را بسیار خوب توصیف کرد و خواستار تبلیغات بیشتر و ارائه راهکار برای حضور بیشتر جوانان در مساجد و نمازهای جماعت شد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :