به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه، اظهار داشت: افرادی که به‌عنوان مجمع نمایندگان طلاب انتخاب‌ شده‌اند، از همه جهت کامل، متعهد و انقلابی هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: مطلبی مهمی باید مدنظر قرار گرفته شود، در طرح‌ها تنها به نوشتن و گفتن نباید اکتفا شود بلکه باید مورد عمل قرار گیرند، مورد عمل قرارگرفتن نیاز به فعالیت و زحمت دارد و بدانید که تنها به نوشتن کافی نیست.

وی با بیان اینکه ساختن، نیاز به فعالیت دارد نه شعار و الفاظ و این عباراتی که مطرح می‌شود، افزود: شما با موقعیت و فکری که دارید، هیئت‌های اندیشه‌ورز تشکیل دهید و برای حل مشکلات اندیشه کنید، امروز باید واقعاً کار کرد و نخبه‌ها را تشویق کنید تا دیگران هم به فکر نخبه‌شدن باشند.

وی در ادامه تأکید کرد: انقلابی‌بودن و انقلابی‌ماندن نباید در حد شعار باشد و حتماً باید مطالبه‌گری داشته باشید، هر دو هفته یک‌بار، باید جلسه‌ای عمومی درباره ثمرات و برکات انقلاب و آفت‌های پیش‌رو در حوزه علمیه داشته باشید.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: باید همیشه در صحنه اجتماع باشید و نقاط مثبت را ببینید و آن‌ها را پر رنگ کنید، صرفاً با طرح‌دادن تفاوتی ایجاد نمی‌شود و تا زمانی که پیگیری و مطالبه‌گری نباشد، به هیچ نتیجه‌ای نخواهیم رسید.

وی در پایان سخنان خود گفت: اگر مطالبه‌گری و پیگیری باشد، ما هم پشتیبان شما هستیم، شرط اول این است که همه باهم باشیم و اتحاد وجود داشته باشد و دوم اینکه نباید در این مسائل عقب‌نشینی کنید.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :