به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «عبدالمحمد مبارک» نماینده پارلمان غنا در آئین اختتامیه سی و یکمین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی که پنجشنبه شب با حضور آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و ابراهیم جعفری، وزیر خارجۀ عراق، در مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد، طی سخنانی اختلاف و تفرقه در امت اسلامی را مهمترین چالش خواند و گفت: تمام امت اسلامی متفق القول هستند تا با اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا مبارزه کنند.

وی با بیان اینکه در کشور غنا مذاهب گوناگون کنار همدیگر زندگی می‌کنند و مشکلی با یکدیگر ندارند، اظهار کرد: امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل هستیم.

مبارک خاطرنشان کرد: چندی پیش در ریاض کنفرانس وزرای دفاع برگزار شد، اما از ایران هیچگونه دعوتی نشد، این در حالیکه است که ایران قدرت بزرگ منطقه محسوب می‌شود و برای برقراری تأمین امنیت، تمامی کشورهای اسلامی باید متحد شوند.

نماینده پارلمان غنا ضمن ارائه پیشنهاداتی جهت استفادۀ هرچه بهتر از برگزاری این کنفرانس‌ها، بر لزوم پیشرفت بیشتر در علوم و فناوری تأکید کرد و گفت: یکی از موارد مهم و اثرگذار، دعوت از ائمۀ جمعه و جماعات، علما و اندیشمندان در این کنفرانس‌ها و استفاده از ظرفیت‌های آنان است.

* بیشتر بخوانید:

«تمدن اسلامی» راهبرد است، نه تاکتیک

تقدیر از فعالان کنفرانس وحدت اسلامی + عکس

«وحدت» از میان اختلافات معنای واقعی می‌یابد

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :