به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، آیت الله نورالله طبرسی امروز در نشست صمیمی ائمه جمعه، مسئولان، مدیران روحانی نهادهای رهبری و حوزه‌های علمیه  مازندران، اظهار داشت: مازندران دیار علویان و سرزمین طلایی شهدای امنیت، وطن و مدافع حرم بوده و علما و روحانیون مشعل‌داران هدایت هستند که بسیاری از آنان ساده زیستند اما آثارشان زیبنده تاریخ است.

وی افزود: روحانیان و علما نقش مهمی در ترویج فرهنگ اسلام دارند که باید قدر این بزرگواران را بدانیم.

طبرسی بیان کرد: مازندران استانی ولایی بوده که نباید بگذاریم سلیقه ای عمل شود بلکه با همدلی و همفکری مشکلات را برطرف کنیم و در زمینه صنعت،گردشگری و کشاورزی توجه بیشتری نیاز است.

امام جمعه ساری گفت: مسئولان با ائمه جمعه تعامل بیشتری داشته باشند و با همفکری و نشست به رفع مشکلات بپردازند و در نماز جمعه حضوری فعال و موثرتر داشته باشند.

طبرسی افزود: مازندران مناطق دور دست فراوانی دارد که محروم است و این محرومیت مزمن بوده و درمان آن نیاز به گذر زمان دارد که باید توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه پول و پارتی از ادارات حذف و مردم در مسیر ادارات معطل نشوند بلکه برخی از قوانین ادارات باید اصلاح شوند، گفت: اقتصاد مقاومتی فتوا بوده و عمل به آن واجب است که باید جدی گرفته شود.

امام جمعه ساری یادآور شد: در استان با ایجاد پنجره واحد تلاش شد و سرمایه‌گذاران در مسیر اخذ مجوز و روند اداری معطل نشوند که بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است.

طبرسی بیان کرد: مازندران ظرفیت بالقوه و بالفعل دارد که باید در زمینه صنعتی،کشاورزی و گردشگری توجه کنیم و از گردشگری بسیار بهره بگیریم.

وی گفت: نیاز استان به صنایع تبدیلی زیاد است و ما در زمینه صیفی‌جات و مرکبات ظرفیت زیادی داریم  و به عنوان مثال در زمان برداشت محصول مانند برنج نباید برنج خارجی وارد کشور شود.

طبرسی افزود: پنج هزار مراجعه به مردم در شش ماهه امسال در دفتر نماینده ولی فقیه در استان ثبت شد که بیش از ۸۵ درصد آن مربوط به بیکاری است که استاندار مازندران و دیگران مدیران باید به این امر توجه کنند.

امام جمعه ساری افزود: مازندران سالانه ۲۰ میلیون جمعیت شناور دارد که تنها زباله جمع آوری می‌شود که این امر نیاز به بررسی و توجه دارد تا برای استان درآمدزایی شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :