به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، رضا فیاضی در حاشیه افتتاحیه بیست و چهارمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از دوران برگزاری جشنواره امید تاکنون در جشنواره شرکت کردم، و به نوعی می‌توان گفت، پیر جشنواره هستم.

فیاضی بیان کرد: در طول این سالها تا کنون در افتتاحیه‌ جشنواره‌های تئاتر کودک حضور نداشتم ولی افتتاحیه امسال بسیار درخشان بود که نشان از زحمات دبیر جشنواره دارد  ضمن اینکه خانم کاظمی نگاه خوبی به برگزاری مراسم داشت.

وی با اشاره به اینکه حضور کودکان با بادکنک‌ها و شادی موجود در سالن به شور مراسم افزوده بود عنوان کرد: نکته اساسی که باید مورد توجه باشد این است که مردم همدان باید قدردان این جشنواره باشند و به خوبی از آن حمایت کنند تا در این شهر ماندگار شود و هیچ قدرتی نتواند آن را تکان دهد.

این هنرمند برجسته کشور بیان کرد: باید تبلیغات جشنواره در شهر افزایش یابد و جشنواره مورد حمایت قرار گیرد، اگر سالن خالی باشد به هیچ وجه شایسته نیست.

فیاضی تصریح کرد: به عنوان داور در جشنواره هستم و الان نمی‌توانم در مورد نمایش‌ها قضاوتی داشته باشم ولی می‌توانم امیدوار باشم که اجراها امسال از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

داور بیست و چهارمین جشنواره کودک و نوجوان گفت: اصل و مبنای کار کودک و هر نمایشی باید بالا بردن کیفیت کارها باشد ضمن اینکه باید به صورت تخصصی کار شود و در نمایش‌ها از روانشناس نیز بهره گرفت.

فیاضی با اشاره به اینکه هدف در جشنواره این است که گروه‌های هنری کارهای یکدیگر را ببینند و با هم آشنا شوند افزود: ولی متاسفانه ‌گروه‌ها فرصت دیدن نمایش‌های یکدیگر را پیدا نمی‌کنند و درگیر کارهای خود می‌شوند ضمن اینکه از کارگاه‌های آموزشی نیز استقبال نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره در کیفیت‌بخشی به آثار نمایشی خیلی تأثیرگذار نیست تصریح کرد: این همه هزینه و برنامه‌ریزی در جشنواره برای استفاده و بهره‌گیری گروه‌های هنری است و احتمالا برنامه‌ریزی غلط است که گروه‌ها نمی‌توانند خود را به کارگاه‌ها برسانند البته من طرفدار فوق برنامه هستم تا گروه‌ها با یکدیگر آشنا شوند.

داور بیست و چهارمین جشنواره کودک و نوجوان بیان کرد: اجراهای ضعیفی که اجرا شده و اجرا می‌شود، یکی از مسائل اذیت‌کننده در جشنواره است به طوری که باید حمایت بیشتری انجام گیرد و کارها کارشناسی شود تا کیفیت نیز چاشنی نمایش‌ها شود.

فیاضی با بیان اینکه اصل و مبنای کار کودک و حتی بزرگسال را نمایشنامه است افزود: باید نمایشنامه به عنوان پایه کار قوی باشد تا عوامل کار نیز بتوانند به خوبی از آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :