«مولوی مختار مفلح» مشاور رئیس اجرایی دولت افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در واکنش به اقدام ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از دونالد ترامپ به عنوان گستاخ ترین و اوباش ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا یاد کرد.

وی تاکید کرد که این اقدام ترامپ حاتم بخشی است که به ضرر آمریکا تمام خواهد شد و زوال قدرت این کشور را شاهد خواهیم بود.

مولوی مفلح در ادامه تصریح کرد ترامپ در خاورمیانه، عراق و سوریه شکست خورده است و اکنون تلاش دارد تا از طریق انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی پایه‌های لرزان این رژیم را علیه جهان اسلام تحکیم کند، اما ترامپ این آرمان خود را به گور خواهد برد.

رهبر حزب «نهضت اسلامی افغانستان» اظهار داشت: ترامپ فکر می‌کند که از این طریق یک جنگ صلیبی را آغاز خواهد کرد اما حتی «واتیکان» و بخشی از جامعه یهود که جنگ طلب نیستند نیز این اقدام رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرده‌اند.

وی اظهار داشت: جهان از سیطره آمریکا خارج شده است، اما با این وجود ترامپ همچنان به گستاخی علیه جهان اسلام ادامه می‌دهد و جامعه آمریکا را نیز به یک جامعه امنیتی تبدیل کرده حتی برای ورود اتباع مسلمان به این کشور محدودیت قائل شده است.

این مقام افغان تصریح کرد شهر قدس جزء لاینفک پیکره ملت فلسطین و جهان اسلام است که ترامپ نمی‌تواند حاتم بخشی کند زیرا حتی اگر برخی از دولت های اسلامی اقدامی نکنند مردم مسلمان خاموش نخواهند نشست.

مولوی مفلح تصریح کرد: هر اقدام تحریک آمیز علیه مقدسات اسلامی در هر کجای دنیا، در نهایت بی‌پاسخ نخواهند ماند و پس از این اقدام ترامپ، هر نظامی آمریکایی چه در افغانستان، عراق و کشور دیگری باشد توسط جوانان مسلمان کشته خواهد شد.

مشاور رئیس اجرایی دولت افغانستان خاطرنشان کرد ما همواره شاهد پیروزی ملت‌های مسلمان بر استکبار جهانی بودیم  که می‌توان به عنوان شاهد مثال از پیروزی ملت مجاهد افغانستان بر شوروی، جنگ ۲۲ روزه حماس و یا جنگ ۳۳ روزه حزب الله لبنان  نام برد.

بنابراین این اقدام ترامپ نیز سبب می‌شود تا تمام امت اسلام با ملت مسلمان فلسطین همراه شوند و جوانان مبارز مسلمان منتظر تصمیم دولت‌های خود نمی‌مانند و از ملت فلسطین حمایت خواهند کرد.

وی گفت تنها راه چاره جهاد است و باید پوزه استکبار جهانی را به زمین زد و ما امید داریم تا جمهوری اسلامی ایران نیز رژیم صهیونیستی را با موشک‌های خود هدف قرار دهد.

مولوی مفلح همچنین از واکنش سرد « طیب‌ اردوغان» رئیس جمهور ترکیه از اقدام ترامپ نیز انتقاد کرد و از رهبران کشورهای اسلامی خواست تا به جای صدور بیانیه و محکومیت به طور عملی از فلسطین حمایت کنند.

به گفته این عالم افغان، اردوغان، اسرائیل را به قطع روابط دیپلماتیک تهدید کرد این واکنش برای رئیس جمهور یک کشور مدعی اسلامی واقعا ننگین است. در حالی که کشورهای اسلامی باید به جای محکومیت‌های لفظی به دنبال راه چاره و اقدام عملی باشند.

رهبر حزب نهضتی اسلامی افغانستان اظهار داشت: ترامپ با این اقدامش، آمریکا را به عنوان یک کشور متجاوز، ناقض حقوق بشر و تروریست پرور به جهان معرفی کرد که با ایجاد رعب و وحشت زمینه برای فروش بیشتر تسلیحات نظامی تلاش می‌کند. مردم آمریکا نیز قربانی تصمیم نادرست رئیس جمهور کشورشان هستند و ترامپ خیانت بزرگی را در حق مردم خودش مرتکب شده است.

مشاور ریاست اجرایی دولت افغانستان خاطرنشان کرد: حاتم بخشی قدس شریف تاثیر منفی بر ثبات و امنیت افغانستان نیز برجا خواهد گذاشت زیرا جوانان مسلمان برای گرفتن انتقام از آمریکا برای این اقدام نادرست به واشنگتن نمی‌توانند بروند پس در افغانستان انتقام خود را از آنها می‌گیرند.

وی در ادامه از دولت افغانستان خواست تا برای جلوگیری از این وضعیت، مواضع خود را مشخص کند و درباره این موضوع و این اقدام نادرست ترامپ به آمریکا هشدار دهد تا نیروهای خارجی برای اهداف شیطانی خود افغانستان را میدان جنگ قرار ندهند.

مولوی مفلح بیان کرد  قرآن درباره دوستی با کفار هشدار داده و تسلط کفار بر مسلمانان را حرام دانسته است و ما از گذشته به «حامد کرزی»، «عبدالله» و «اشرف غنی» هشدار دادیم که نباید پیمان امنیتی ببندند.

رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان در پایان تصریح کرد در حال حاضر تلاش‌های برنامه ریزی شده برای سرکوب مجاهدین در دولت افغانستان جریان دارد و شاهد هستیم که هیچ یک از اعضای کابینه دولت افغانستان از مجاهدین سابق نیستند.

انتهای پیام/.لینک منبع

برچسب ها :