حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به تنگ‌دستی و معیشت سخت مردم اظهار کرد: مسائل اقتصادی کشور بر اساس تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب جز اولویت‌دار ترین مسائل کشور محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه مردم در سختی به سر می‌برند، افزود: حل مشکلات معیشتی برای مردمی که در همه عرصه‌ها و پیچ‌وخم‌های انقلاب در مقابل دشمنان ایستاده‌اند اصلی‌ترین تکلیف دولتمردان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن کاملاً هدف‌گذاری دقیقی در راستای ناامن کردن اقتصاد انجام داده، گفت: دشمن معتقد است باید با فشارهای اقتصادی جلوی رشد اقتصادی ایران را بگیرد تا بتوانند مردم را نسبت به‌نظام دلسرد کند.

عضو مجمع نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فشار اقتصادی دشمن بر ایران تهدید امنیتی را در پی دارد، خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است مردم را از نظام بگیرد تا بتواند پروژه شومی که القای ناکارآمدی نظام است را پیش ببرد.

ذوالنور با بیان اینکه نمی‌توان نمره خوبی به دولت در حوزه امنیت اقتصادی داد، افزود: گزارش روحانی در رابطه با اقتصاد کشور بسیار مخدوش هست و من با دلایلی آن گزارش را نقد و رد می‌کنم.

نماینده مردم قم در خانه ملت با مخدوش خواندن آمار اشتغال روحانی، گفت: از زبان خود روحانی در ظرف یکی دو سال گذشته آمارهای متضادی شنیده‌شده که کاملاً متضاد با آماری بوده که در گزارش صدروزه اعلام کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: در پایان سال سوم ریاست جمهوری روحانی اعلام کرد که طی آن سه سال دو میلیون و ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم، در سال آخر ریاست جمهوری هم اعلام کردد که ۷۰۰ هزار شغل ایجادشده است که مجموع اشتغال انجام‌شده در دولت یازدهم سه میلیون و ۲۰۰ هزار شغل است.

وی با تاکید بر اینکه آمارهای ارائه‌شده روحانی غیرواقعی است، افزود: روحانی در گزارش صدروزه اعلام کرد که در چهار سال گذشته به‌طور متوسط سالانه ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم که طی این چهار سال باید دو میلیون و ۶۰۰ هزار شغل ایجاد شود، درحالی‌که آمار دولت روی گزارش یک هزار  و ۲۰۰ شغل بود که بیانگر تفاوت ۲۰ درصدی تفاوت آمار و سستی و غیرواقعی بودن آن را می‌رساند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر آمار اشتغال دولت درست هم باشد طبق گفته‌های دولت باید از هر یک‌صد هزار نفر در کشور، حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر شاغل باشند، تصریح کرد: در شهرستانی مثل قم که یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد طبق آمار دولت باید ۴۲ هزار شغل ایجادشده باشد که من بارها به دولت اعلام کرده‌ام که لطف کنند تا آدرس‌های مشاغل ایجادشده در حوزه‌های انتخابیه خودم را حداقل ارائه نماید اما این کار تاکنون صورت نگرفته است.

انتهای پیام/ولینک منبع

برچسب ها :