به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه گفت فهرستی شامل سازمان‌های تروریستی را تهیه و آن را تقدیم عربستان سعودی خواهد کرد. 

به گزارش رویترز، ماکرون این اظهارات را در گفت‌وگو با فرانس‌۲۴، درباره وعده محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان برای قطع منابع مالی گروه‌های تروریستی مطرح کرد. 

عربستان سعودی سالهاست منابع مالی مراکزی [در غرب] را تأمین کرده کرده که عقاید وهابی و تفکرات افراطی را نشر و‌ آموزش می‌دهند. بن سلمان در گفت‌وگو با ماکرون مدعی شده به این روال پایان می‌دهد. 

ماکرون در مصاحبه روز چهارشنبه گفت: «او [بن سلمان] هیچ وقت علناً این کار را [این قول را] انجام نداده است اما وقتی من این ماه به ریاض رفتم قول داد که که اگر ما لیستی به او بدهیم، منابع مالی آنها را قطع خواهد کرد».

رئیس‌جمهور فرانسه اضافه کرد، به قول ولی‌عهد عربستان باور دارد و کار تهیه فهرست را انجام خواهد داد. وی گفت: «اعتماد، روی نتایج بنا می‌شود».

قرار است فوریه آینده [بهمن-اسفند] کنفرانسی در خصوص قطع حمایت مالی از گروههای تروریستی در پاریس برگزار شود و این موضوع در آنجا نیز مطرح شود. 

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه «فرانسه تمایل دارد در این پرونده با دیگر کشورها همکاری کند»، گفت که از سران کشورهای دیگر که از این حمایت مالی شاکی هستند، خواسته تا لیست [این گروهها یا مراکز] را به او بدهند. 

انتهای پیام/ M.ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

 لینک منبع

برچسب ها :