به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن مرحله دوم طرح نشاط اجتماعی در استان بوشهر اظهار داشت: اجرای طرح نشاط اجتماعی اقدامی شایسته در راستای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی جوانان و نوجوانان در بخش‌های مختلف است.

وی آسیب‌های اجتماعی را یکی از تهدیدات مهم برای جوانان دانست و تاکید کرد: باید بسترهای حضور جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماع فراهم شود که این مهم نقش ویژه‌ای در مصون نگه داشتن آنان از آسیب‌ها دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تدوین برنامه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در عرصه جوانان تصریح کرد: برای مصون ماندن جوانان از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی باید برنامه‌ ویژه‌ای برای این نسل تدوین شود.

گراوند با اشاره به اینکه موسیقی سنتی با ابتذال فاصله دارد گفت: موسیقی با ذات و سرشت انسان سر وکاردارد  و موسیقی سنتی با موسیقی مبتذل فاصله دارد که باید نظام اجتماعی به آن توجه ویژه کند.

وی با تاکید بر تقویت اعتماد و باور در بین مردم افزود: در حوزه اجتماعی از سرمایه‌سوزی باید جلوگیری شود و آموزش رعایت حقوق شهروندی باید در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با قدردانی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه فرهنگی و اجتماعی خاطر نشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی نقش مهم و تاثیرگذاری در مصون نگه داشتن آحاد جامعه از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارد.

گراوند با بیان اینکه در عرصه مبارزه با مواد مخدر اقدامات موثری انجام گرفته است گفت: کشف بیش از ۱۴ تن مواد مخدر  در استان بوشهر نشان از فعالیت مطلوب و شبانه‌روزی دست اندرکاران است که از خدمات آنان قدردانی می‌‌شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :