به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، ماشاءالله نعمتی امروز در جلسه بررسی طرح‌های شناسایی اشتغال‌زایی که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به بسته‌های رونق و تولید مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از محل تبصره ۱۸  تسهیلات تخصیص‌یافته است.

وی افزود: ۳۸ رسته طرح قابلیت اشتغال‌زایی در شهرستان را دارد که با جدیت فرصت اشتغال پایداری برای مردم ایجاد کنیم.

فرماندار شهرستان دورود بابیان اینکه افرادی فقط به دنبال دریافت اعتبارات این طرح‌ها هستند عنوان کرد: اغلب طرح‌های زودبازده به خاطر ضعف نظارت و کار کارشناسی منابع در جاهایی که بایدهزینه نمی‌شود.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین معضل در کشور بیکاری است تصریح کرد: منابع باید در دست کسانی قرار گیرد که بتواند از ظرفیت شهرستان استفاده و اشتغال پایدار ایجاد کند.

نعمتی با اشاره به اینکه سامانه کارا سامانه‌ای طراحی‌شده و دارای ایرادات و اشکالاتی خواهد بود که باید رفع نقص شود بیان کرد: باید پاسخ برخی سؤالات ایجادشده شفاف به کارگروه‌های اشتغال داده شود؛ از طرفی بوم گردی در روستاهای این شهرستان با تأکیدات زیاد هنوز صورت نگرفته که  میراث فرهنگی شهرستان در روستاهای عمارت، سراوند و دره اسپر بحث بوم گردی را اجرا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های زیادی در راستای گردشگری در شهرستان وجود دارد که اداره میراث فرهنگی دورود قدم اساسی  برداشته و باید به دنبال طرح‌های نو و ایده‌های جدید باشد.

۴۰ طرح حوزه دام با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در دورود اجرا می‌شود  

نعمت‌الله قائد رحمت ظهر امروز در جلسه بررسی طرح‌های شناسایی اشتغال‌زایی این شهرستان اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل داده‌شده به جهاد کشاورزی شهرستان در حوزه دام، اجرای ۴۰ طرح  با حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: هزینه طرح‌های زراعت در حال جمع‌بندی است و در بحث باغبانی در صورت همکاری بانک‌ها بیشترین جذب راداریم.

مدیر جهاد کشاورزی دورود عنوان کرد: با توجه به اعتبار۳۵ میلیارد تومان که شناور است،اگر شرایط مهیاو بانک‌ها همکاری داشته باشند بیشترین جذب اعتبارات را خواهیم داشت.

محمد صحرایی مدیر اداره تعاون،کارو رفاه اجتماعی دورود نیز در این جلسه بیان کرد:تسهیلات اعلام شده فقط در قالب ۳۸ رسته بوده و اعتبار برای طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و سرمایه در گردش است.

وی گفت: طرح‌های بالای ۲۵۰ میلیون تومان باید تا روز شنبه کاربرگ تحویل اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قرار گیرد تا در کارگروه اشتغال استان  لرستان مصوب شود.

وی تصریح کرد: طرح‌های زیر ۲۵۰ میلیون تومان و بالای ۲۵۰ میلیون به‌طور حتم باید در کاربرگ نوشته شود.

صحرایی به مزیت اعتبار این طرح اشاره کرد واظهارداشت: دولت اعتبار را تقبل کرده بانک‌ها نگرانی نداشته و حمایت کنند، تا اعتبار تخصیص پیدا کند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :