به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، رشید شه‌شهی عصر امروز در آیین معارفه رئیس هیئت چوگان شهرستان مراغه، اظهار ‌داشت: یکی از مهم‌تر‌ین برنامه‌های این هیئت در استان آذربایجان شرقی توسعه این ورزش نه‌تنها در مرکز استان بلکه در شهرستان‌های آذربایجان شرقی است.

وی افزود: ورزش چوگان یکی از ورزش‌های نوپا در کشور و استان آذربایجان شرقی بوده که تلاش می‌شود زمین اختصاصی برای این رشته در استان ایجاد شود.

رئیس هیئت چوگان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به هزینه‌های بالای این رشته‌ تصریح کرد: رشته ورزشی تخصصی چوگان یکی از ورزش‌های نوپا در کشور است که به دلیل نبود امکانات برای این رشته ورزشی در مرکز استان و شهرستان‌ها هزینه‌های آن بالا بوده و ضروری است حمایت‌های لازم از سوی مسئولان ورزشی استان از این هیئت انجام شود.

شه‌شهی ادامه داد: با راه‌اندازی چوگان در مراغه استعداد‌یابی برای این رشته ورزشی آغاز خواهد شد و امیدواریم بتوانیم استعدادهای موجود در شهرستان‌ها را شنا‌سایی و در این رشته ورزشی به‌کار‌گیری کنیم.

وی افزود: در حال حاضر فعالیت این رشته ورزشی در سه شهر تبریز، مراغه، مرند آغاز شده و در آینده‌ای نزدیک شاهد راه اختصاص زمین برای این رشته ورزشی در مرکز استان و شهرهای مورد نظر خواهیم بود.

رئیس هیئت چوگان آذربایجان شرقی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان ‌گفت: آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های ورزشی در کشور است که با حمایت‌های دولت و وزارت ورزش و جوانان شاهد شکوفایی هرچه بیشتر در رشته‌های ورزشی فعال در این استان خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه‌های هیئت ورزشی چوگان در استان، گفت: در شش ماه نخست امسال به با همکاری ادارات ورزش جوانان شهرستان‌های استانیک دوره کارگاه دانش‌افزایی و چهار دوره طرح استعداد‌یابی از جمله  فعالیت‌های این هیئت است.

به گزارش تسنیم، با حضور رئیس هیئت ورزش تخصصی چوگان، کریمشیله باف به عنوان رئیس هیئت چوگان در این شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :