به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، به نقل از سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، استان زنجان، هدایت صفری با بیان اینکه به‌منظور تحقق شعار سال ایجاد زمینه اشتغال‌ به کارگروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت از برنامه‌های مهم این نهاد در سال جاری است، اظهار داشت: با ایجاد اشتغال و فراهم شدن زمینه درآمدزایی و تامین معاش خانوارهای مددجویی  تحت حمایت کمیته امداد در مسیر  توانمندسازی آنها تسهیل و تسریع می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در ۹‌ ماهه امسال یک هزار و ۵۳۸ فرصت شغلی جدید برای خانوارهای  تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با اعتباری افزون بر۲۰ میلیارد و ۲۴۲ میلیون تومان در رشته شغلی مورد علاقه آن‌ها ایجاد شده است، افزود: ۹۵۵ شغل اشتغال پایدار از محل تسهیلات بانکی ۵۴۶ شغل از محل صندوق امداد ولایت و۳۷ شغل نیز از محل صندوق کارآفرینی امید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در ۹ ماهه امسال ایجاد شده است. 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: براساس ارزیابی انجام شده مجموع فرصت‌های شغلی ایجاد شده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۸ درصد افزایش داشته است.  

وی با اشاره به اینکه فرآیند اشتغال‌زایی برای جامعه هدف کمیته امداد در یک بازه زمانی مشخص انجام می‌شود، افزود: با شناسایی افراد مستعد ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی در مراکز فنی وحرفه ای در رشته شغلی مورد علاقه طرح اشتغال برای آن‌ها با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد می‌شود. 

صفری ابراز کرد: به‌منظور پایداری طرح اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نظارت‌های فنی از طرح‌های اشتغال پس از اجرای طرح به‌عمل‌ آمده و بازاریابی برای محصولات تولیدی طرح‌های اشتغال نیز انجام می‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود:طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در رشته‌های دامداری، کشاورزی، خدمات صنفی، صنعتی و تولیدی با رویکرد  اقتصاد مقاومتی و بیشتر در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان بوده است. 

وی بیان کرد: سهم کمیته امداد استان از محل منابع بانکی برای ایجاد اشتغال در سال جاری ۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان  استکه در تلاش هستیم بابرنامه‌ریزی مناسب و شناسایی افراد  مستعد اشتغال تحت حمایت این نهاد با ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و۵۰۰ نفر صددرصد اعتبارات ابلاغی تا پایان امسال جذب شود. 

صفری از شناسایی و معرفی یک هزار و ۶۵۴ مددجوی واجد شرایط ایجاد اشتغال به بانک‌های عامل در ۹‌ ماهه امسال خبر داد و افزود: امیدوار هستیم با همکاری مناسب بانک‌ها زمینه اشتغال‌زایی مددجویان معرفی‌شده برای دریافت تسهیلات اشتغال از محل منابع بانکی فراهم شود. 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :