به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد اظهار داشت: در جامعه بشری همواره اختلاف وجود دارد مگر اینکه رحمت الهی آن‌ها را با یکدیگر متحد کند، آنجا که رحمت الهی شامل بشر شود آنان امت واحده خواهند شد.

وی افزود: انسان بدون پیروی از رسول اکرم(ص) دچار اختلاف می‌شود و خداوند نعمت پیامبر(ص) را یک نعمت بزرگ برای مردم شمرده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه وحدت سبب پیشرفت و در مقابل تفرقه سبب جنگ می‌شود، بیان کرد: از روزی که بشر پا به عرصه وجود گذاشت، اتحاد اهمیت داشت و یکی از سنت‌های مهم الهی اتحاد است، سرنوشت جامعه به وحدت بستگی دارد.

اراکی با اشاره به لطف خداوند به پیامبر(ص) تصریح کرد: خدا در قرآن به لطف خاص خودش به پیامبر(ص) اشاره کرده است، در دوره حکومت رسول اکرم، خداوند نعمت‌های زیادی را نصیب بشر کرد تا به نهایت سعادت برسد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه بشری باید به جایی برسد که مشمول رحمت الهی شود، گفت: این رحمت از راهی جز ایجاد پیوند با پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) ایجاد نخواهد شد، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بارها بر اهمیت وحدت تاکید کردند و این مساله یک شعار نیست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه پیامبر(ص) در طول حکومت خود، خورشید درخشانی بود که نور خود را به جهانیان عرضه کرد، افزود: هدف آفرینش جامعه بشری این است که جامعه به وحدت واحده در سایه اطاعت از رسول اکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) برسد.

اراکی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم عنوان کرد: ستارگان برای جامعه بشریت امانی از گمراهی و غرق شدن در طوفان دریاها هستند و اهل‌بیت(ع) امان امت من از اختلاف هستند، اختلاف در امت از جایی شروع می‌شود که یکی از قبایل عرب با اهل‌بیت (ع) من اختلاف پیدا کنند.

وی با بیان اینکه خداوند به انسان آن چنان نعمت می‌دهد که سرریز از نعمت شود، اظهار داشت: این نعمت از طریق رسول اکرم(ص) به همه کسانی که خود را به پیامبر(ص) پیوند بزنند تعلق می‌گیرد، آن کسانی که رضایت رسول اکرم(ص) را بر رضایت شخصی خود ترجیح دهند، مورد رضایت خداوند قرار می‌گیرند و سرشار از نعمت می‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: رضایت مومنان از خداوند متعال از طریق وجود مقدس پیامبر(ص) برای مومنانی است که با رسول اکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) پیوند داشته باشند.

اراکی با اشاره به آثار و اهمیت وحدت ملت‌های مسلمان گفت: اتحاد جامعه بشری را یکدست می‌کند و جامعه بشری با پیوند با رسول اکرم(ص) به سعادت می‌رسد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :