به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، بسیج دانشجویی دانشگاه زابل با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسه پرسش و پاسخ حجت‌الاسلام روحانی با دانشجویان و پاسخگویی نسبت به وعده‌های محقق نشده دولت در استان سیستان و بلوچستان شد. متن این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

احتراماً با توجه سفر جنابعالی به استان محروم سیستان و بلوچستان در هفته آینده، ضمن عرض خیرمقدم به استحضار می‌رساند با توجه به گذشت بیش از ۱۰۰ روز از زمان تنفیذ حکم ریاست جمهوری جنابعالی، سئوالاتی پیرامون وعده‌های شما و مجموعه دولت در  استان وجود دارد که برخی به فراموشی سپرده شده و بعضی به صورت کند و نامناسب به صورت لاک‌پشتی در حال پیشرفت است که برخی از آنها شامل موارد ذیل است:

۱٫ بزرگراه زابل- زاهدان
۲٫ دریافت حق‌آبه تالاب بین‌المللی هامون
۳٫ مسئله ریزگردها
۴٫ طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری
۵٫ عقب ماندگی پیشرفت چابهار
۶٫ بیکاری جوانترین استان کشور
۷٫ بازارچه های مرزی و مسئله منطقه ازاد سیستان
۸٫ احداث کارخانجات و صنایع تبدیلی
۹٫ محور چابهار_میلک
۱۰٫ گازرسانی سیستان

از جمله محورهای مطالباتی است که متاسفانه قول‌های آن توسط  جنابعالی و منصوبینتان در استان داده شده اما عملی نشده است. مطالبه‌گری دانشجویان و دانشگاهیان می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و تلاش حداکثری مسئولین برای حل مشکلات کشور باشد. لذا با توجه به نزدیکی ایام ۱۶ آذر و  روز دانشجو و همچنین رعایت آزادی بیان و حقوق شهروندی، مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه زابل از جنابعالی درخواست می‌کند جلسه‌ای هر چند کوتاه جهت پرسش و پاسخ با تشکل‌های دانشجویی منطقه سیستان داشته باشید. پیشاپیش از بذل توجه شما متشکریم.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :