حسین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: براساس تصمیم جلسه کارگروه سلامت زائران پیاده امام رضا (ع) امسال ۱۵ پایگاه سلامت با تجهیزات کامل در اختیار زائران پیاده خواهد بود که از این تعداد ۱۰ پایگاه ثابت و ۵ پایگاه سیار است.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) با اشاره به اینکه خدمات پزشکی به سه سطح تقسیم می‌شود افزود: سطح یک شامل بیماریابی و خدمات امدادی و فوریت‌های پزشکی و پانسمان‌های سطحی و تجویز داروهای OTC در محل اسکان‌ها و توسط نیروهای پیراپزشک، سطح دو در محل پایگاه‌های سلامت زائران که شامل پزشک و پرستار است و سطح سه ارجاع به بیمارستان‌های طرف قرارداد خواهد بود.

وی گفت: نیروهای امدادگر و پیراپزشک ارائه دهنده خدمات در سطح یک توسط مدیران اسکان انتخاب و به واحد بهداشت و درمان جمعیت معرفی می شوند. برنامه‌ریزی برای انجام کار کارکنان پیراپزشک مستقر در اسکان‌ها با مدیر اسکان و نظارت بر عملکرد تخصصی آنها با ناظرین واحد بهداشت و درمان خواهد بود.

رضائی گفت: پایگاه‌های سلامت زائر حدود ۱۰ پایگاه در مرکزیت محل‌های اسکان خواهد بود و هر پایگاه بین ۱۰ تا ۱۵ محل اسکان را به عنوان اقمار خود تحت پوشش خواهد داشت. در محل اسکان زائران، داروهای OTC و وسایل امدادگری در اختیار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در تمام پایگاه‌های سلامت تجویز دارو توسط پزشکان مقیم و خدمات پرستاری ترجیحاً با تفکیک جنسیتی توسط پرستاران واجد شرایط ارائه خواهد شد و  ارجاع زائرین بین هر یک از سطوح با فرم ارجاع خواهد بود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :