به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آرش اشتری چهارشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در راستای جشنواره خبرنگاران بحران باید یادآور شد که قالب افرادی که با هلال احمر همکاری دارند افرادی هستند که به شکل خودجوش این همکاری انجام می‌دهند.

وی افزود: در بحث خبر و انعکاس اخبار و حواشی احتمالی در کشور لازم است که خبرنگارانی به شکل داوطلب به عنوان خبرنگار بحران داشته باشیم که در مواقع بروز حادثه حاضر و اعزام شوند تا مردم از طریق رسانه‌های رسمی اخبار لازم را دریافت کنند.

معاون امور جوانان هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: پوشش اخبار خبرنگاران از مبدا خوب است و لازم است که این پوشش در مقصد هم به خوبی اجرا شودتا یک اعتمادسازی برای مردم جامعه ایجاد شود و مردم از ارسال کمک‌ها و دریافت آن‌ها توسط مردم اسیب دیده مطلع شوند.

اشتری بیان کرد: هلال احمر استان مرکزی به منظور تعامل بیشتر با رسانه‌ها و در راستای ارتقای بازدهی و اثرگذاری تولیذات رسانه‌ای روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و معرفی آثار برتر، نخستین جشنواره خبرنگاران بحران در استان مرکزی را برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه اعم از مطبوعات، خبرنگاران و نویسندگان در روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی می‌توانند در جشنواره خبرنگاران بجران شرکت کنند.

سرپرست روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی عنوان کرد: این جشنواره در رشته‌های خبر،گزارش، یادداشت و مقاله، عکس، طرح و تصویرسازی، مصاحبه، صفحه آرایی و اینفوگرافیک  و همچنین بخش تیتر اجرا می‌شود که باید آثار مرتبط با زلزله کرمانشاه و امدادرسانی، این آثار از ۲۱ ابان ماه تا پایان آذر ماه برگزار می‌شود.

اشتری خاطرنشان کرد: هر فرد می‌تواند ۵ اثر را ارسال کند و علاوه بر آثار در رشته‌های مختلف در مجموع ۵ تیتر خود را هم برای جشنواره ارسال کند.

وی اضافه کرد: آثاری که فاقد نام نویسنده است باید توسط آن رسانه تایید شود و فایل تایید شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: شرکت کنندگان در جشنواره می‌تواند علاوه بر پنج اثر ارسالی پنج تیتر منتخب هم آثار خود برای جشنواره ارسال کنند و مجموع آثار ارسالی می‌تواند ۱۰ اثر باشد به طور مثال شامل ۵تیتر، یک مصاحبه، دو خبر، یک یادداشت و یک گزارش باشد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :