میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از نبود برنامه‌ریزی‌های لازم برای حذف کنکور، گفت: وزارت علوم، برنامه مشخصی برای حذف کنکور ندارد که از وزیر علوم می‌خواهیم که برنامه مدون و کارشناسی‌شده‌ای برای حذف کنکور از چرخه آموزشی کشور ارائه کند.

  • بیشتر بخوانید
  1. تنها راه حذف کنکور چیست؟
  2. آخرین وضعیت راه‌اندازی دانشگاه “استاد فرشچیان” و حذف کنکور
  3. برنامه کمیسیون آموزش مجلس برای حذف کنکور

وی با بیان اینکه مجلس از هر طرح وزارت علوم برای حذف کنکور استقبال می‌کند، به دلایل حذف نشدن کنکور اشاره کرد و اظهار داشت: برخی مؤسسات به واسطه روابطی که دارند و سود کلانی از قِبَل برگزاری کنکور سراسری در رشته‌های مختلف عایدشان می‌شود، طبیعتا از حذف کنکور استقبال نمی‌کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: برگزاری کنکور سراسری سودها و پول‌های کلانی برای کلاس‌ها و مؤسسات کنکور به دست می‌آورد که برخی از این مؤسسات به جهت روابطی که دارند در حذف کنکور کارشکنی می‌کنند که به عقیده بنده، این یکی از مهم‌ترین دلایل حذف نشدن کنکور از چرخه آموزشی کشور است.

میرزاده در پایان خاطرنشان کرد: موضوع حذف کنکور در دستورکار متناوب جلسات کمیسیون آموزش مجلس قرار دارد و آن را پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :