به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، تنها تفاوت جانباز و شهید در آخرین رشته ارتباطشان با عالم خاک است، که قطع نشده است. جانبازان با به کار گرفتن قدرت‌های روحی و جسمی که خداوند متعال برایشان به ودیعه گذاشته در میدان علمی و ورزشی و بسیاری از مسائل دینی و دنیایی حماسه آفریدند. جانبازان با عنوان یادگاران آزمایش‌های بزرگ ملی محسوب شده، که ملت ایران باید از این الگوهای مقاومت سرمشق گرفته و آنان را گرامی بدارند.

حسین‌علی صدیق یک از آن جانبازانی است در دوران ۸ سال دفاع مقدس، با ایثار و فداکاری بسیار، با عنوان شاگرد ممتاز حماسه‌آفرینی خوش درخشید و با عنوان یکی از یادگاران آزمایش‌های بزرگ ملی به‌افتخار جانبازی نائل آمد.

به همین بهانه و در هفته دفاع مقدس به گفت‌وگو با جانباز سرافراز حسین‌علی صدیق پرداختیم.  

حسین‌علی صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، چنان با شور خاصی به خاطرات دوران ۸ سال دفاع مقدس و ایثار و جان‌فشانی‌های رزمندگان در جبهه‌ها اشاره داشتند، که گویی با تمام وجود آن خاطرات تلخ و شیرین را یکجا به تصویر کشیده و تداعی‌گر آنان بود و اردیبهشت سال ۶۱ را در عملیات فاتحانه بیت‌المقدس که در طول ۸ سال دفاع مقدس یکی از موفق‌ترین عملیاتی شناخته شد، که با هماهنگی و عملکرد خوب نیروهای سپاه، ارتش و بسیج توسط فرماندهان جوان طراحی‌شده بود و از پی آن برخی از مناطق و شهر خرمشهر آزاد شدند، یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی خویش قلمداد می‌کند.

 این جانباز سرافراز مقام جانبازی را افتخار بزرگی برای خویش می‌دانست و شکل‌گیری این اتفاق مهم را این‌گونه بازگو می‌کند، که با توجه به وسعت عملیات بیت‌المقدس و فتوحات به‌دست‌آمده در آن، به نسبت تلفات و خساراتی نیز به همراه داشت. حال اینکه با وجود مشقت‌ها، خطرات و دشواری‌های منطقه رزمندگان از پاننشسته و جان‌بر کف همه آن دشواری‌ها را برای کسب فتح و پیروزی به جان خریدند، تا اینکه به‌منظور شناسایی جایگاه و آرایش نظامی دشمنان به‌ اتفاق ۸ نفر از دوستان همرزم خویش، با تجهیزات کامل وارد خاک عراق شده و بعد از اطلاع‌رسانی و ارسال گزارش، مورد هدف دشمن مهاجم قرار گرفتند،که در این عملیات، از ناحیه دست چپ و پای راست دچار مجروحیت شدید و قطع عضو شده و به‌افتخار جانبازی نائل آمدند.

ولایت‌فقیه نقطه قوت اسلام و انقلاب و حلقه مفقوده بین مسلمین

این جانباز فداکار که در خانواده‌ای کشاورز، مذهبی و متدین در روستای علی‌آباد از توابع استان قم رشد یافته بود، با پشتکار و عزمی راسخ و با تکیه‌بر لطف و عنایت الهی و با ایمان به این مطلب که زندگی جریان دارد از پا ننشست و به راه خود( جهاد با مشکلات و سختی‌های دنیوی) ادامه داده و موفق به تحصیل در رشته الهیات، در مقطع کارشناسی ارشد شده و توفیق ۲۳ سال خدمت در آموزش و پرورش و کسب رتبه‌های برتر کشوری در ارائه مقالات علمی را در کارنامه خود به ثبت رساند و اکنون نیز با وجود سه فرزند موفق و نمونه زندگی خویش را بدون مشکل می‌داند که این امر نیز حکایت از ایمان قلبی و عشق سرشار او به پروردگار هستی‌بخش می‌کند.

وی مقام عظمای ولایت و نظام جمهوری اسلامی ایران را یکی از نقاط قوت و بزرگترین معجزه‌ای دانست که می‌توانست به دست بشریت شکل بگیرد. بنا بر روایات ائمه معصومین(ع) و احکام و معارف و عقل سلیم که نباید مسند ولایت و حکومت دینی خالی بماند، در واقع  ولایت‌فقیه در دین مبین اسلام، بعد از غیبت امام دوازدهم با عنوان حلقه مفقوده در بین مسلمین شناخته‌شده، که جامعه بشری را به حال خود وا نگذاشته، تا همگی در سایه ولایت حرکتی مستقیم و رو به پیشرفت داشته باشیم، آری ولایت‌فقیه نقطه قوت این انقلاب بوده است.

این جانباز نخبه کشوری یکی از پر تکاپوترین و زنده‌ترین جامعه‌ها، در کل تاریخ بشریت را که از امت پیامبر خاتم مترقی‌تر بودند، امت امام راحل می‌دانست، چرا که آن‌ها دین را حقیقتاً یاری کرده و وارد میدان شدند. در حال حاضر باید به این مسئله توجه داشت که دست‌های پلید استکبار در خارج از مرزها ۴۰ سال است که در پی دشمنی با اسلام و انقلاب از هر طریقی کوتاهی نکرده است. باید در نظر داشت که جامعه بشری نیز به دلیل برخورداری از حیات و زندگی، گاهی دچار انحطاط خواهد شد، با این وجود افکار و فرهنگ غربی در جامعه ما نشان از همکاری اقلیت‌هایی از امت ما در داخل با دشمن قسم‌خورده دارد. آری هدف‌های متعالی که داشتیم در اثر خیانت عده‌ای رو به انحطاط گراییده، این جامعه‌ای نیست که ما برایش خون می‌دادیم.

  رسیدن به جامعه‌ای آرمانی و دینی با حرکت در مسیر و بیرق ولایت

این جانباز سربلند با آهی گلوگیر سراغ از نسل‌هایی می‌گیرد که با نور کمال بشریت پرورش داده بودند، کجایند آن نسل‌های مسلمانی که با شور و اشتیاق و با عشق و ایثار پروراندیم. اکنون‌که دشمن در میدان خودنمایی می‌کند، عده‌ای در داخل خلاف آنچه انتظار داشتیم، با دشمن همسو و همفکر شده‌اند و به دنبال خواسته‌های دشمن چه چیزهایی را که، سرگرمی خود نمی‌کنند، حال‌آنکه اسیر و پایبند حیات مادی و دنیایی شده‌اند و تنها عده قلیلی با نهایت ایثار و ازخودگذشتگی در راه اعتلای کشور قدم فرسایی می‌کنند. حال اگر نیک بنگریم، این رهبر انقلاب است که با جان بازی و ایثار و تدابیر ارزشمند و سابقه درخشان و خورشید عالم‌تابی که با تقوا و جان‌برکف، هدایت جامعه را در این شرایط دشوار رهبری و یاری می‌کند.

وی مقام ولایت را چنان عاشقانه می‌ستود که قلم تاب نگاشتنش را نداشت و با توجه به این مطلوب که تاریخ تکرار شدنی است و تنها هنرپیشه‌ها و بازیگران آن متفاوت هستند، حال باید دانست بیرقی که در دست علی بن ابیطالب(ع) قرار داشت و  در دستان امام راحل، اکنون در دست چه کسی است. آری ما مکلف هستیم، برای رسیدن به جامعه‌ای آرمانی و دینی،  در مسیر این بیرق حرکت کرده، به‌گونه‌ای که نه لحظه‌ای از آن عقب و جا بمانیم و نه ذره‌ای به جلو و پیش حرکت کنیم، که سعادت واقعی در گرو این حرکت صحیح و اصولی خواهد بود. حال باید دید علی دوران، حسین دوران ما کیست و بعد از صدها سال که این حلقه مفقوده احیارشده، همه باید جان‌برکف، سرباز پابرهنه ولایت باشند. رهبر مصلح ما بداند علیه حکومت‌های دیکتاتور منطقه، آمریکا و اسرائیل که شرورانه می‌تازند، جان و مال و فرزندانمان را نیز تقدیم خواهیم کرد.

  این یادگار آزمایش بزرگ ملی، خطاب به هم‌میهنان عزیز حقیقتی را که دشمن از جبهه دیگری واردشده، مورد تأکید قرار می‌دهد. که باید به خود آمده و با بصیرت و بینشی صحیح دو سنگر فرهنگی و اقتصادی را که دشمن موردتهاجم قرار داده، با تمام قوا حفظ و پاسداری کرده و با این عمل و همت یکدیگر دشمن را به زانو درآوریم، تا در برابر نظام و ارزش‌های دینی و ملی، میهنی ما سر تعظیم فرود بیاورد. البته شاید بتواند ما را قدری به دردسر و زحمت بیاندازد، اما وجود نبوغ  و استعدادهای انسانی ما، همچنین مناطق جغرافیایی و سوق الجیشی و استراتژیکی و ثروت‌های خدادادی ما کافی هستند تا با انسجام و هماهنگی بین تمام قوا، دشمن ۴۰ ساله را به زانو درآوریم و تاکنون همین‌ها اسلام را عزت و سربلندی بخشیده است.

  رستگاری و نجات جامعه از گمراهی در گرو حمایت از ولایت‌فقیه

این جانباز دفاع مقدس با وجود مشقت‌های ناشی از مجروحیت خویش صراحتاً اعلام می‌کند که در زندگی خویش با وجود لطف و عنایت خداوند مشکل و کمبودی را احساس نمی‌کند. آری چنان عشق الهی و اسلام و انقلاب در وجودش شعله دوانده، که گویی در او رنج و مشکلات زندگی اثری ندارد و تنها دغدغه خود را پیشرفت مملکت و مشاهده سربلندی آن و نجات نسل جوان و مردم کشورش در پیروی از دین اسلام می‌داند و با اذعان به این مسئله که هیچ ملل و دینی بر اسلام برتری ندارد، تنها راه فتح و پیروزی را شناسایی و کوتاه کردن دست‌های خیانت آلودی که مرموزانه در داخل کشور هدف دشمن را اجرا و کامل می‌کنند و در مراکز فرهنگی، علمی، آموزشی ما نیز چهره نفاق خود را پنهان کرده‌اند می‌داند.

وی عاشقانه دین اسلام را می‌ستود چنان‌که آن را گوهری دست‌نیافتنی در دستان ما می‌داند، این در حالی است که تمام دنیا بسیج شده، تا این گوهر را از چنگ ما در آورد. حال با توجه به الگوی ما نسبت به زندگی ائمه معصومین (ع) و آرمان‌ها و اهدافی را که در دنیا دنبال می‌کردند، ما نمی‌توانیم همانند سایر افراد زندگی کنیم، چرا که دنیا و تعلقاتش آرمان و هدف ما نبوده و نیست، بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافی بالاتر و ارزشمندتر از آن به شمار می‌رود، اهدافی که قرب الهی و جامعه‌ای انسانی، حیات طیبه و کمال نهایی را در پی خواهد داشت، در حقیقت دین اسلام  الگویی برای جهانیان و نجات تمام جوامع و مردمان آن در گرو آن است و در آن نظام  سلطه و ظلم و بیدادگری، وجود نخواهد داشت.

فرد فرد امت اسلامی باید با بلوغ فکری، عقلی و دینی راه ترقی و تعالی دینی را پیش گیرند و با تبعیت از رهبران دینی در آبادی دنیا و عقبی خویش سهیم باشند. دفاع از حریم ولایت بزرگترین هدف جامعه اسلامی و در واقع اطاعت‌پذیری از ولایت‌فقیه با اطاعت از امامان معصوم و اهل‌بیت (ع) برابر خواهد بود. چرا که پایه‌های نظام با اطاعت از ولایت‌فقیه استوار می‌ماند و در دوران فتنه فقط و فقط حرکت در مسیر ولایت می‌تواند جامعه را از گمراهی نجات دهد. در این صورت توسعه فرهنگی و جهاد علمی کشور نیز باید به نحوی باشد که از سایه و حریم ولایت‌فقیه خارج نشود. آری علی‌رغم هجمه‌های بسیار زیاد دشمنان قسم‌خورده نظام جمهوری اسلامی این سرزمین روزبه‌روز به‌سوی پیشرفت و سرافرازی درحرکت است.

گفت‌وگو و گزارش از الهام پناهی فر

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :