به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، صارم رضایی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان از اعزام دو تیم  حمایت روانی جمعیت هلال‌احمر لرستان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: تیم حمایت روانی سحر  متشکل از گروه خواهران و برادران عضو جوانان گروه جمعیت هلال‌احمر لرستان است.

وی با اشاره به اینکه این تیم‌های حمایت روانی پیش اعزام دوره‌های ویژه‌ای را گذرانده‌اند، افزود: این تیم برای اعزام به کرمانشاه با حضور اساتید روانشناسی پنج جلسه توجیهی و بازآموزی را طی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: تیم حمایت روانی سحر روز گذشته به مناطق زلزله‌زده ازگله اعزام شدند و توانستند در این مدت خدمات شایسته را به زلزله‌زدگان ارائه و شادی را در بین خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان ببرند.

وی مسابقات متنوع, نمایش عروسکی، سرودخوانی, شعرخوانی, دلجویی از خانواده‌ای آسیب‌دیده، بازی‌های کودکانه و ورزشی از جمله برنامه‌هایی بوده که توسط این تیم اجراشده است.

رضایی تصریح کرد: یک کامیون جوایز و اسباب‌بازی برای کودکان مناطق زلزله‌زده به همراه تیم حمایت روانی جمعیت هلال‌احمر لرستان به این مناطق ارسال شد.

وی از آماده‌باش دو تیم دیگر حمایت روانی به  این مناطق خبر داد و گفت: در صورت اعلام نیاز این دو تیم نیز بلافاصله به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان بابیان اینکه تمهیدات اعزام تیم‌های هنری لرستان به مناطق زلزله اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: در صورت فراهم بودن شرایط منطقه جهت برگزاری ویژه‌برنامه‌ها این تیم‌ها نیز اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :