به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مردم تونس روز پنج‌شنبه(دیروز) بنا به دعوت اتحادیه کل مشاغل این کشور به نشانه یاری قدس و محکومیت اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، در پایتخت تونس تظاهرات کرده و در حالیکه پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند شعارهایی در محکومیت آمریکا و اسرائیل و حمایت از فلسطین سر دادند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات همچنین اخراج سفیر آمریکا از تونس و اتحاد برای یاری ملت فلسطین در مبارزه عادلانه خود علیه صهیونیست‌ها تأکید کردند.

بنابر گزارش شبکه روسیا‌الیوم، چند شهر دیگر تونس نیز شاهد برگزاری تظاهرات مشابه به نشانه حمایت از قدس و تأکید بر پایتختی قدس برای دولت فلسطین بود.

از سوی دیگر نمایندگان سازمان‌ها، انجمن‌ها و دیگر احزاب در مقر اتحادیه کل مشاغل تونس گردهم آمده و مخالفت خود با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.

همچنین جمعی از نمایندگان مجلس تونس نیز تظاهرات اعتراض‌آمیز مقابل پارلمان واقع در منطقه بارد در پایتخت تونس برگزار کردند.

تظاهرات‌کنندگان اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا را محکوم کرده و آن را جائرانه و تعدی به امت عربی و اسلامی و نقض صریح قطعنامه‌های بین‌المللی برشمردند.

 

انتهای پیام/  لینک منبع

برچسب ها :