به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، تظاهرات ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی همزمان با سراسر کشور پس از نماز جمعه با حضور گسترده مردم بصیر و ولایت‌مدار استان پهناور سیستان و بلوچستان در ۳۰ نقاطه از استان برگزار شد.

مردم شیعه و سنی ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان از اقشار مختلف و پیر و جوان، پس از اقامه نماز جمعه با حضور پرشور خود آمده بودند تا با سر دادن شعارهای “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” فریاد انزجار خود را از استکبار جهانی به گوش جهانیان برسانند و با مردم فلسطین ابراز همبستگی کنند.

مردم با حضور در این راهپیمایی تاکید داشتند که هرگز اجازه نخواهند داد نخستین قبله مسلمانان از جهان اسلام جدا شود و حتی اگر لازم شود با فدا کردن جان خود آماده حفاظت از قدس هستند.

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با این حضور گسترده علاوه بر نمایش هوشیاری و بصیرت خود، بار دیگر جلوه‌ای از وحدت میان اقوام و مذاهب را در این استان که به عنوان “پایتخت وحدت ایران” شناخته می‌شود، به نمایش گذاشتند.

حضور مردم با لباس‌های محلی، حضور ویژه و پررنگ دانش‌آموزان و دانشجویان و به آتش کشیدن پرچم‌های رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جنایتکار از جمله نکات قابل توجه تظاهرات ضدآمریکایی و ضد صهیونیستی در زاهدان بود.

مردم سیستان و بلوچستان در نهایت از کشورهای جهان اسلام و دیگر جوامع آزاده و حق‌طلب خواستند با اتخاذ مواضع قاطعانه و هوشمندانه این توطئه شوم و شیطانی را خنثی کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :