به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانى‌فضلى وزیر کشور ضمن ابراز همدردى با مردم مقاوم فلسطین، تصمیم اخیر ترامپ رئیس جمهورى آمریکا مبنى بر اعلام بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را بشدت محکوم کرد و گفت: روساى جمهور پیشین آمریکا نیز با آگاهى از بازتاب و بازخورد منفی جهانى این اقدام و عملی کردن مصوبه کنگره آمریکا تا کنون از انتقال سفارت آمریکا به قدس سرباز می‌زدند اما  ترامپ و دولت تجار آمریکا با این تندروی ها متوجه پیامدهاى اقدام خود نیستند.

وى با اشاره به واکنش هاى تند جهانى علیه اقدام ترامپ گفت: مخالفت روساى جمهور سایر کشورها و سازمان‌هاى بین المللى با این اقدام دولت آمریکا نشان دهنده خطا و اشتباه رهبردى و استراتژیک ترامپ در منطقه است.

وزیر کشور  با تاکید بر تحریک آمیز و نابخردانه بودن اقدام دولت آمریکا و با اشاره به عواقب نامطلوب اینکار، افزود: با توجه به اینکه شهر قدس از نظر قطعنامه‌های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه‌های بین المللی است.

رحمانى فضلى با بیان این اقدام آمریکایى‌ها نه تنها به صلح و ثبات منطقه کمک نخواهد کرد بلکه موجب افزایش تنش‌ها مى شود که مسئولیت آن برعهده دولت آمریکا و رژیم صهیونیستى است، تاکید کرد: یکى از علت‌هاى این اقدام دولت آمریکا در این برهه زمانى ناشى از موضع سازشگرایانه کشورهاى مرتجع عربى و فاش شدن روابط پنهاى آنها با رژیم صهیونیستی است.

وى خاطرنشان کرد: افکار عمومى جهان بى آبرویى حامیان تروریست هاى شکست خورده در عراق و سوریه به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستى را با اینگونه اقدامات فراموش نخواهد کرد لذا در نهایت پیروزی از آن مردم مقاوم فلسطین و نیروهای مقاومت خواهد بود.

وی گفت: 

وزیر کشور گفت: به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستى نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است و مسئولیت افزایش تنش ها در منطقه و بیت المقدس بر عهده رژیم صهیونیستی و آمریکا است

 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :