به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حامد کبودوند عصر امروز در جمع اصحاب رسانه استان قزوین اظهار داشت: براساس آمار در مراسم اربعین امسال در موکب‌های استان قزوین بیش از ۶۰ هزار زائر اسکان یافتند.

وی بیان کرد: امسال ۵۶ موکب برپا شد و بیش از ۵۵۰ هزار پرس غذای گرم در بین زائران توزیع شد و خوشبختانه با تلاش و همت مسئولان و خادمان امام حسین(ع) خدمات خوب و مطلوبی به زائران ارائه شد و دستگاه‌های اجرایی استان هماهنگی خوبی با یکدیگر داشتند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: ۵۶ موکب در شهرهای نجف، کربلا، مسیب، قرارگاه طفلان مسلم و در مسیر پیاده‌روی برپا شده و امکان اسکان، پذیرایی از زائران و همچنین توزیغ غذای گرم فراهم شد.

کبودوند ادامه داد: براساس ارزیابی‌ها به طور میانگین هزینه پذیرایی از زائران بیش از ۲۵ میلیارد ریال شده که از سوی خیرین و مردم تامین شده است در حالی که ۸۳۰ نفر رسالت خادمی و خدمت‌گذاری به زائران امام حسین(ع) را برعهده داشتند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت گسترده مردم قزوین در تامین هزینه‌های پذیرایی از زائران بی نظیر بود و  تمام هزینه‌ها از مردم دریافت و هزینه شد و این حرکت کاملا مردمی بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: با پایان مراسم اربعین و وقوع زلزله در استان کرمانشاه تجهیزات و امکانات موکب‌های استان قزوین اعم از چادر، پتو، وسایل پخت غذا و آشپزخانه، موکت و داربست به مناطق زلزله زده ارسال شد.

وی بیان کرد: قزوین استان معین گیلان‌غرب بوده و به همین سبب حجم زیادی از انواع تجهیزات به این مناطق ارسال شد و آمادگی کمک‌ بیشتر به این مناطق در استان قزوین وجود دارد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :