حامد شاکرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) اظهار داشت: مردم ما همه عاشق قرآن و اهل قرآن هستند اما در جهت تبلور معارف قرآنی در زندگی ما لازم است بسترهای مناسب برای زندگی قرآنی در کشور فراهم شود.

قاری ممتاز بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه زمان جوانی برای آموزش معارف قرآنی دیر است گفت: حتی در مباحث آموزش قرآن بر سنین طفولیت تاکید می‌شود و ما باید بستر و فضای مناسب برای آموزش کودکان در حوزه معارف قرآن و قرآنی شدن را فراهم سازیم.

وی با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) که “یادگیری و آموزش در سنین کم همچون نقش بر سنگ است”، یادگیری قرآن از کودکی را لازم دانست و گفت: امام صادق (ع) هم در این باره فرموده اند ” هر جوان مومنی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خون او در می‌آمیزد”.

قاری ممتاز بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که “کسی نمی‌تواند به معارف قرآن دست یابد جز از راه خواندن قرآن”، اینکه بتوانیم بدون تلاوت و خواندن قرآن به معارف آن دست یابیم این هم یک امر بیهوده است.

شاکرنژاد با بیان اینکه خانواده‌ها باید بسترهای لازم آموختن معارف قرآنی را از کودکی فراهم کنند افزود: کرسی‌های تلاوت و محافل انس با قرآن که مردم حول قاری قرآن جمع شوند و آیات را از قاریان بشنوند و لذت ببرند در کشور افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه این قدم‌های نخست برای رسیدن به معارف قرآنی باید برداشته شود تا راه‌های قرآنی برای ما باز شود اعلام کرد: بعد از برداشته شدن این قدم‌های اولیه، قرآن تاثیر خود را بر دل و جان افراد می‌گذارد.

قاری ممتاز بین‌المللی قرآن کریم بر انس و عمل بیشتر به دستورات انسان ساز قرآن برای خود و دیگران تاکید کرد و اظهار داشت: قرآن روشنگر راه ما است و امید است زندگی جوانان ما قرآنی‌تر شود.

 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :