به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی ظهر امروز در نشست صمیمی مجمع نمایندگان استان با استاندار کرمان اظهار داشت: در مشکلات استان نباید به دنبال مقصر بود بلکه نگاه مجمع نمایندگان استان به دولت و استان این است که با پیگیری و کمک به استاندار کرمان برای رفع مشکلات استان قدم برداریم.

وی با بیان اینکه تنها از دیگران سوال کنیم و مشکلات و مسائل را مطرح کنیم و خود پاسخگو نباشیم مسئله‌ای را حل نمی‌کند گفت: ما دست یاری به مجموعه مدیریتی استان دراز کرده تا با کمک و همت مشکلات پیش روی توسعه استان را از میان برداریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات موفق استاندار کرمان سبب شد تا استان کرمان رتبه برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور را کسب کند عنوان کرد:  باید طرح‌های اولویت‌دار استان در دو بخش اقتصادی و عمرانی به نمایندگان استان اعلام شود که  طرح‌های عمرانی و اقتصادی استان براساس میزان پیشرفت و اهمیت به نمایندگان استان ارائه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دولت رویکرد محافظه‌کارانه را کنار گذاشته گفت: ما از رویکرد جسورانه دولت در تصویب لایحه بودجه سال ۹۷ استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با نوبخت را داشتیم گفت برای نخستین بار از ابعاد و احکام بودجه سال ۹۷ رونمایی شد.

پورابراهیمی با تاکید برآنکه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی استان کرمان با مشکل روبرو هستند گفت: برخی از واحدهای تولیدی توجیه اقتصادی ندارد و تزریق منابع دولتی به این واحدها به گونه‌ای اتلاف منابع بوده که باید به آن ها مشاوره‌های و کمک لازم یا تغییر کاربری داده شود.

وی با اشاره به اینکه حضور اتباع بیگانه در استان باید با هزینه اقتصادی همراه باشد گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان یارانه نان در اقتصاد ایران داده می‌شود که ۲۵ درصد این یارانه در استان کرمان را اتباع بیگانه مصرف می‌کنند که در هیچ جا محاسبه نمی‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اتباع بیگانه باید هزینه حضور در استان کرمان را پرداخت کنند گفت: اتباع بیگانه از جاده، حمل و نقل، آب، بهداشت و درمان استان کرمان بدون هیچ هزینه‌ای استفاده می‌کنند.  
انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :